KnightFight

0
226
Rate this post

Knightfight jest przeglądarkową grą MMO stworzoną przez niemiecką grupę RedMoonStudios. Akcja toczy się w średniowieczu, a my wcielamy się w dzielnego rycerza, który na początku jest jeszcze słabo wyszkolony i dopiero przebył ślubowanie. Do naszych zadań będzie należała walka z innymi rycerzami, dzięki czemu będziemy zdobywali złoto i drogocenne kamienie, a także doświadczenie pozwalające zdobywać nam wyższe poziomy.

Gra posiada prosty interfejs, dzięki czemu każdy nawet nowy gracz szybko zrozumie o co w niej chodzi. Niestety fakt ten może z czasem działać na niekorzyść Knightfight, ponieważ brak jej dynamiki i może się po prostu znudzić.

Możemy wyruszać zarówno na krótkie misje jak i wielogodzinne zlecenia. Z czasem oraz coraz większym doświadczeniem, a co za tym idzie wyższym poziomem naszego bohatera, będziemy otrzymywali lepiej płatne zadania, co pozwoli nam na kupno coraz lepszego uzbrojenia.

Ciekawą opcją jest to, że możemy odpowiednio rozwijać swojego rycerza w kierunku dobra – Rycerz światła, lub zła – Dzikie hordy. Wszystko zależy od tego jakie misje będziemy mu przydzielali. Mamy do wyboru wyprawy rabunkowe, ochrona ubogich, eskorty księżniczek, czy zabójstwa. Nakierowanie naszego rycerza na jedną ze ścieżek pozwala na późniejsze kupno broni niedostępnych dla niezdecydowanych rycerzy. Minusem jest jednak to, że ciężej będzie nam znaleźć misje.

W KnightFight mamy możliwość zakupu broni na bazarze, lub u kupca. Jest ich naprawdę wiele. Możemy także wybrać, czy będziemy walczyli bronią dwuręczną, czy też jednoręczną i tarczą, co podniesie nasze zdolności obronne.

Możemy także założyć, lub dołączyć do gildii kierując się hasłem w jedności siła. Zazwyczaj są to zrzeszenia rycerzy o podobnych przekonaniach. Gildie mogą wypowiadać sobie wojny, lub podpisywać sojusze. Członkostwo w gildii oprócz atutów niesie za sobą zazwyczaj konsekwencja w postaci takiej, że należy do niej płacić składki na utrzymanie siedziby i trzeba brać udział w wojnach.

Plusy gry:

  • Łatwo rozpocząć przygodę w grze
  • Nie trzeba jej poświęcać wielu godzin dziennie
  • Najlepsza niemiecka gra przeglądarkowa 2007

Minusy gry:

  • Grafika, a właściwie jej brak
  • Brak dynamicznych elementów na stronie, wszystko polega na wyborze dostępnych opcji

Adres gry: www.knightfight.pl

Adres forum: www.board.knightfight.pl

Poprzedni artykułKingsAge
Następny artykułK.O. Champs
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.