Anwar Fantasy

0
245
Rate this post

Anwar Fantasy to polska gra przeglądarkowa MMORPG. Jak sama nazwa delikatnie wskazuje, wszystko toczy się w klimacie fantastycznym. Wcielamy się w bohaterską postać, a celem gry jest zdobywanie szlachetnych tytułów, świadczących o naszych dokonaniach. Bierzemy udział w tym, co składa się na codzienne życie bohatera – walki, przygody, misje, bitwy, turnieje i inne tego typu, nie przynoszące nic oprócz sławy, prestiżu, siły, wpływów i bogactw, zajęcia.

Tym co odróżnia Anwar od innych gier jest dosyć duża swoboda w kreowaniu świata. Wszystkie potwory, przedmioty, przygody są wprowadzane przez graczy. Do tego dochodzi możliwość tworzenia bitew i miejsc rozmów w karczmie, czyli na Anwarowym czacie. Zaletą jest prosty start i rozgrywka – nie ma tu potrzeby wczytywania się w skomplikowane zasady, zagłębiania w instrukcję żeby tylko zobaczyć na czym polega gra.

Zajęcia umożliwiające rozwój postaci są ograniczone przez Punkty Akcji, których jest określona ilość, odnawiająca się z czasem. Z jednej strony sprawia to, że nie możemy grać i walczyć non-stop, jednak z drugiej może być właśnie tym, czego szuka wiele osób – dobrej rozrywki w klimacie fantastycznym, która nie wymaga poświęcania wiele czasu. Czyli pozycja idealna dla osób pracujących, uczących się lub obciążonych innymi obowiązkami. Kilka razy na dzień rozgrywają się Wielkie Bitwy w których może wziąć udział każdy, a każdego wieczoru odbywa się bitwa z Bestią – legendarnym potworem, który gromadzi najwięcej osób.

Jednak wiele osób spędza przy Anwarze bardzo dużo czasu – a to za sprawą przygód i lokacji tworzonych przez innych graczy oraz przez karczmę, w której można spędzić miło czas ze współbiesiadnikami.

Plusy gry:

  • prosty i łatwy start, brak skomplikowanych zasad
  • brak konieczności poświęcania grze dużej ilości czasu
  • możliwość tworzenia świata gry

Minusy gry:

  • dla niektórych osób zbyt spokojna rozgrywka

Adres gry: www.anwar.pl

Adres forum: www.anwar.pl/main.php?d1=9