War2 Glory

0
178
Rate this post

War2 Glory jest darmową grą strategiczną na naszą przeglądarkę, gdzie za zadanie otrzymamy odbudowę miasta zniszczonego przez wojnę, rozwój armii i walkę o przetrwanie. Możemy początkowo wybrać położenie na mapie a następnie podążając za krótkim samouczkiem powinniśmy zaznajomić się z opcjami gry. Po drodze do chwały będziemy mieli do wykonania wiele misji różnego rodzaju: od rozbudowy strefy produkcyjnej, po znaczne wzmocnienie armii.

Pierwszą rzeczą o którą powinien zatroszczyć się każdy odpowiedzialny dowódca jest oczywiście odpowiednia ilość surowców i cywilów. Bez tego nie możemy marzyć o stworzeniu potężnej piechoty, czy floty. Do dyspozycji mamy 3 podstawowe surowce służące do budowy: stal, ropa i metale rzadkie, ale oczywiście najważniejsza jest podstawowa waluta w postaci złota. Aby móc wybudować cokolwiek musimy jednak zatroszczyć się również o żywność dla ludzi, możemy je zdobywać stawiając i rozbudowując gospodarstwa. Każdy budynek można rzecz jasna upgreadować zwiększając tym samym produkcję.

Drugą częścią miasta w War2 Glory jest strefa produkcyjna, gdzie możliwe jest stworzenie budynków mieszkalnych, ośrodków badawczych, które pozwolą nam tworzyć nowe technologie oraz na przykład szkołę oficerską, gdzie wyszkolimy świetnych dowódców. Pierwszy ze wspomnianych jest szczególnie istotny, ponieważ zwiększa liczbę mieszkańców, którzy pracują w naszych fabrykach, oraz których możemy następnie wyszkolić na żołnierzy.

Dzięki wykonywaniu misji możemy otrzymać dodatkowe surowce, co jest pomocne szczególnie na początku rozgrywki, gdy wzrost miasta jest gwałtowny. Gdy już wzniesiemy trochę budowli i uznamy, że czas zająć się armią powinniśmy oczywiście zadbać także o obronę i podnieść poziom muru obronnego, który stanowi pierwszą linię oporu przed atakującymi. Początkowo przez 7 dni będziemy chronieni przez system i nikt nie będzie nas mógł atakować, jako żółtodziób możemy wtedy zebrać cenne doświadczenie.

War2 Glory to bardzo dobra gra przeglądarkowa dla fanów strategii. Nie ma co ukrywać, że wymaga myślenia i żeby osiągnąć w niej coś wicęcej musimy najpierw poświęcić trochę czasu, aby poznać najlepsze taktyki rozbudowy i walki. Potrafi wciągnąć na wiele godzin, dni, tygodni … Grafika jest na niezłym poziomie, możemy porozumiewać się z innymi graczami za pomocą wbudowanego czatu i zawierać sojusze – czego więcej chcieć.

Plusy gry:

  • Dopracowana i rozbudowana strategia
  • Rozbudowany system

Minusy gry:

  • Trzeba poświęcić sporo czasu, żeby ze wszystkim się zapoznać

Adres gry: www.war2.pl

Adres forum: www.forum.war2.pl/forum.php

Poprzedni artykułWar of Titans
Następny artykułWarpFire
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.