WarpFire

0
355
4/5 - (1 vote)

WarpFire jest grą, której rozgrywka toczy się w przestrzeni kosmicznej. Jest ona swoją mechaniką oraz systemem gry bardzo podobna do DarkOrbit. Podobnie jak i tam znajdziemy tutaj po prostu obłędną grafikę 3D, która w połączeniu z lecącą w tle muzyką i odgłosami walki sprawia, że robi się naprawdę przyjemnie i można spędzić przy komputerze wiele godzin odcinając się od rzeczywistości.

Głównym celem gry jest walka z innymi graczami, z których każdy ma swój własny statek kosmiczny, który można rozbudowywać i usprawniać. Wraz z wyższymi poziomami i większą ilością surowców możemy oczywiście uzbrajać go w cięższe bronie, dzięki którym pokonamy niemal każdego. Przemierzając bezkresną przestrzeń kosmiczną powinniśmy również zadbać o zbieranie surowców, wśród których dostępne są żelazo, krzem, iryd oraz tytan. Każda z nich posiada również różne odmiany (o różnej czystości). Istnieje także jeden minerał premium o nazwie Thorium, za który oczywiście można zakupić lepsze bronie i statki.

Po świecie w WarpFire poruszamy się przy pomocy myszy oraz klawiatury. Po wskazaniu odpowiedniego punktu na ekranie nasz statek zaczyna się poruszać. W podobny sposób zbieramy surowce, oraz walczymy z innymi – wystarczy kliknąć na wrogi statek, a następnie wybrać odpowiednią broń (przyciski 1-10 na klawiaturze). Nie powinniśmy atakować od samego początku, gdy jesteśmy po prostu słabi, może się to dla nas przykro i szybko skończyć. Koszt naprawy wynosi aż 100 Thorium, więc lepiej być ostrożnym.

W grze istnieje kilka sektorów zaznaczonych na mapie jako białe okręgi, oczywiście podróż między nimi często zajęłaby nam bardzo dużo czasu. Istnieje jednak system teleportów, dzięki którym przeskoczymy z jednego miejsca w inne w błyskawicznym tempie. Należy jednak uważasz i kierować się jedną zasadą: im bliżej jesteśmy centrum, tym silniejszych przeciwników spotkamy. Zasada ta działa oczywiście również w drugą stronę. Tak więc na początku raczej zwiedzajmy skraj mapy i zbierajmy tam żelazo i inne minerały.

Należy uważać na symbol radioaktywności. Pojawi się on zazwyczaj, gdy będziemy zbyt blisko krańca mapy, gdzie promieniowanie jest tak silne że zaczyna uszkadzać nasz statek. Ze względu na drogie koszty naprawy radzę unikać takich sytuacji.

WarpFire to świetna gra na przeglądarkę, przy której można spędzić wiele czasu. Firma GameForge jak zawsze stworzyła produkt wysokiej klasy i zadbała o wiele szczegółów. Pomimo tak świetnej grafiki oraz dźwięków w grze ilość graczy i popularność tego tytułu jest zaskakująco niewielka co może niektórym nie przypaść do gustu. Warto jednak się zarejestrować nawet tylko po to, aby zobaczyć niesamowitą mechanikę gry.

Plusy gry:

  • świetna grafika 3D
  • muzyka i dźwięki

Minusy gry:

  • niewielka popularność

Adres gry: www.warpfire.pl

Adres forum: www.board.warpfire.pl

Źródło: https://kl-ostoja.pl/jakie-sa-najlepsze-praktyki-dla-zbieraczy-grzybow-aby-minimalizowac-wplyw-na-las.html

Poprzedni artykułWar2 Glory
Następny artykułWarXz
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.