Opis gry Torpia

0
198
Rate this post

W tej grze strategicznej walczysz po stronie dobra albo zła. Podczas poszukiwań prawidłowej kombinacji fragmentów cennego amuletu musisz przetrwać mnóstwo ryzykownych wyzwań…

 

Dawnej w krainie panował pokój i harmonia. Lecz amulet, zwany Torpią, zniszczył spokój w tym świecie. Torpia zawiera w sobie całkiem nieznane i niewiarygodnie silne moce. Dawniej każdy człowiek miał w sobie złą i dobrą stronę, ale amulet Torpia budzi w człowieku tylko jedną z tych stron. Dlatego teraz w tym świecie panuje ostry podział na dobre i złe osobowości.

Już na początku gry Torpia musisz się zdecydować! Wybierzesz stronę dobra, to żyjesz we własnej wiosce głównie w pokojowej okolicy. Na twoim terenie wznosisz potrzebne budynki i tworzysz w trakcie gry kwitnące centrum gospodarcze. Masz też do dyspozycji kopalnie żelaza oraz złota, tak więc możesz wyprodukować przydatne przedmioty i broń.

Ty, będący po stronie dobra, nie posiadasz własnego wojska, dlatego jesteś zdany na partnerów, którzy ochraniają twój teren.

W grze Torpia możesz też grać po stronie zła. Wybierzesz tę stronę, to stopniowo tworzysz potężne imperium i handlujesz z twoimi sojusznikami będącymi po stronie dobra. Za twoje usługi otrzymujesz od nich ważne surowce.

Cel gry Torpia osiągniesz jedynie dzięki prawidłowej kombinacji fragmentów amuletu. Będąc po stronie dobra wygrasz tylko posiadając kwitnące gospodarstwo, po stronie zła natomiast zwyciężysz za pomocą potężnej militarnej siły. Każdy gracz musi wybudować świątynię, w której magik szuka prawidłowej kombinacji fragmentów amuletu Torpia.