Jeżeli lubisz Angry Birds, a jednocześnie średniowieczne klimaty, w których mógłbyś budować potężne warownie uzbrojone w armaty i katapulty, i toczyć zacięte bitwy z innymi właścicielami zamków, to właśnie znalazłeś grę dla siebie.

 

Rozgrywka w King of Castles od Gameforge polega na budowaniu własnego zamku i rozgrywaniu kolejnych bitew, w których starasz się zburzyć twierdzę przeciwnika zanim on zrobi to z twoją. Walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a strzelanie z broni podobne jest do tego, które znasz pewnie z Angry Birds. Twoim celem jest trafienie pociskami w przeciwnego króla, który kryje się w sali tronowej, chronionej przez grube mury jego zamku. Przeciwnik nie będzie czekał oczywiście biernie i sam będzie ostrzeliwał twoją warownię ze swoich armat i katapult. Warto więc szybko zlokalizować słabe punkty fortecy przeciwnika i od razu przystąpić do ataku. Każda twoja broń ma określony czas ładowania, tak więc czasem będziesz musiał poczekać z oddaniem kolejnego strzału. Oprócz walk z wirtualnymi przeciwnikami będziesz mógł się także zmierzyć z innymi graczami i sprawdzić swoje wyniki w globalnym rankingu.

Swoją potężną twierdzę budujesz z różnych modułów, które możesz układać na kwadratowej siatce. Ilość elementów z jakich możesz budować jest ograniczona twoim poziomem, a ich jakość zasobami twojego skarbca. Wśród elementów zamku znajdują się kawałki murów, kolumny, łuki, sklepienia, osłony i inne. Na jego murach możesz ustawiać natomiast swoją broń, z której będziesz ostrzeliwał zamek przeciwnika. Najważniejszym elementem twojej warowni jest sala tronowa, w której skrywa się twój król. Postaw więc mury tak, aby odpowiednio dobrze i długo ochroniły go przed nieprzyjacielskim ostrzałem.

Pokonując każdą planszę, za każdą można zdobyć do 3 gwiazdek, w zależności od czasu w jakim tego dokonasz. Na planszy znajdują się też ukryte skrzynie ze skarbami, które możesz zdobyć trafiając w nie własnymi kulami. Za zebrane kosztowności możesz kupić różne przydatne podczas walki pomoce. Natomiast po potyczce jesteś w stanie naprawić uszkodzone elementy fortecy monetami. Podsumowując, dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android Kings of Castles to połączenie rozgrywki znanej z Angry Birds i RTS z ostrzeliwaniem zamków w klimatach fantasy.