Opis gry eRepublik

0
221
Rate this post

Jeśli masz chęć wpływania na bieg historii świata, możesz zrobić od zaraz nie wychodząc z domu. Możesz tworzyć historię wirtualnego świata. W równoległym świecie New World nie ma rzeczy niemożliwych.

 

W eRepublik, która jest swoistym połączeniem gry MMOG, portalu społecznościowego i strategicznej gry przeglądarkowej, możesz brać czynny udział w gospodarczym, militarnym i politycznym życiu i rozwoju wirtualnego świata. Jako jeden z wielu graczy stajesz się bowiem aktywnym obywatelem Nowego Świata.

W grze browserowej eRepublik rozpoczynasz swą przygodę od niewielkiego państewka, które dzięki twoim zdolnościom strategicznym rozwijasz tak, aby w krótkim czasie stało się niepokonaną potęgą militarną i gospodarczą. Co ciekawe, New World odzwierciedla rzeczywistą mapę świata, a wszystkie państwa także istnieją w realnym świecie, nic nie stoi więc na przeszkodzie abyś zajął miejsce Baracka Obamy w Białym Domu. Musisz wówczas przygotowywać płomienne przemowy, które będziesz wygłaszał do obywateli swojego kraju.

W grze eRepublik kształtujesz również drogę swojej kariery. Chcesz stać się prezydentem i prowadzić swoich mieszkańców na szczyt politycznego sukcesu? Czy też wolałbyś stać się wpływowym rekinem świata gospodarki i jako taki decydować i dobrobycie kraju? Ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia. Musisz jednak rozbudowywać swoją sieć wpływów i bacznie śledzić konkurencję, tylko dobra strategia sprawi, że twoje państwo będzie niepokonane.

Gra na przeglądarkę eRepublik oferuje ci możliwości działania we wszystkich aspektach: możesz założyć własną gazetę, aby mieć wpływ na opinię publiczną. Możesz również zawierać sojusze i koalicje z innymi krajami, aby zbudować imperium nie do pokonania. Napataczające się problemy będziesz starał się rozwiązywać drodze dyplomacji, choć nie zawsze będzie to możliwe. Zadbaj więc o silną armię, gdyż nawet w gospodarczym raju będziesz musiał czasem zagrzać swoich mieszkańców do boju, gdy nastąpią czasy wojny.