Opis gry Dawngate

0
187
Rate this post

Arena nie scena. Na arenie brakuje czasu na długie dyskusje z kontrahentem lub intensywne rozważanie własnej strategii.Twoje decyzje muszą padać szybko niby celny cios mieczem. Cios mieczem to już właściwie dosyć dobre hasło.

 

Dawngate jest grą typu MOBA, która uprowadzi ciebie w mroczny świat fantasy, gdzie rządzi magia i miecz. To właśnie tutaj będziesz mierzył swoje siły z innymi graczami. Gra pojawiła się nagle i prosto znikąd w dosyć tajemniczy sposób na scenie.

Sam początek gry jest mniej tajemniczy, zaczynasz standardowo od wyboru własnego bohatera, którym ruszysz w bitwę. Gra nie nakłada tobie żadnych ograniczeń w konstrukcji herosa. Edytor postaci pozwala tobie na wybór rasy, płci ale i również na kompletne dopasowanie wyglądu twojego wirtualnego alter ego do twojego gustu. Każdy bohater ma swoje unikalne umiejętności, które wzrastają z doświadczeniem. A doświadczenie zbierasz – jak mogło być inaczej – w bitwie przeciwko innym graczom. Na polu bitwy polegasz na własnych umiejętnościach i śmiercionośnym ekwipunku, którego efektywność możesz zwiększyć za pomocą magii lub specjalnym przedmiotom, które znajdziesz po drodze.

Ważnym aspektem tej gry free-2-play są profesje, z których każda ma swoje wady i zalety. Wojownika – typowo dobrego w walce wręcz – znajdziesz gdzieś z przodu, gdzie szaleje mosh pit. Podczas gdy czarodziej jest tym, który z bezpiecznego dystansu torpeduje przeciwnika kulami ognistymi. I tutaj właśnie już widać, samemu jest ciężko. Zgrana drużyna jest kluczem do powodzenia i udanego spustoszenia wrogiej bazy. Dawngate jest grą od fanów dla fanów. Deweloperzy określają sami siebie jako studentów gier komputerowych. Pilnie i pełnie oddania studiowali przeszłość gier, argusowym okiem przyglądają się współczesności gier i wygląda na to, że mają też kilka ciekawych teorii i pomysłów jak będzie wyglądać przyszłość gier komputerowych. Dawngate przekonuje scenariuszem, który nie jest statyczną konstrukcją. Wirtualna rzeczywistość gry jest dynamiczna i rozwija się nieustannie za pomocą swoich graczy. Ty jako gracz nie jesteś tylko konsumentem ale i również ważnym i wpływowym elementem dalszej historii gry.