Opis gry Dead Island: Epidemic

0
183
Rate this post

Dead Island. Słysząc tę nazwę, właściwie każdy powinien sobie zdawać już sprawę, że nie jest to jedna z tych przyjaznych wysepek, które nadają się na odpoczynkowy urlop.

 

Po raz kolejny zostajesz uprowadzony przez wydawcę Deep Silver na małą wysepkę zlokalizowaną w Pacyfiku. Niestety nie na Hawaje lecz na fikcyjną wysepkę należącą do Papuy Nowej Gwinei. Jak to już bywa stereotypowo, na wyspie wybucha zaraza, która przemienia ludzi w krwiożercze bestie, jakoś martwe ale zarówno też jakoś żywe. Nie wiadomo skąd się wzięła tajemnicza zaraza ale to już i tak nie istotne, ponieważ jedynym, co się liczy jest własne przetrwanie. Tak to więc jako jeden z niewielu pozostałych przy (prawdziwym) życiu musisz walczyć o właśnie wspomniane przetrwanie. Kto oczekuje następny tytuł MOBA, tego można uspokoić. Deep Silver serwuje tym razem całkiem nowy gatunek gier internetowych, ZOMBA czyli Zombie Online Multiplayer Battle Arena.

Załóż drużynę wraz z innymi graczami i walczcie razem o przetrwanie. Aby przeżyć będziesz musiał być członkiem zgranej drużyny, bo tylko w ten sposób uda wam się przeżyć nie jedną potyczkę z zombiakami. Chodzące umarlaki jak wiadomo nie są najbardziej rozmownym i przyjaznym gatunkiem, więc jedyna możliwość pozbycia się takiego polega na uprzejmym usunięciu głowy dowolnie wybranym narzędziem lub bronią, lub nawet obydwoma na raz. Walki z hordami żywych trupów będą zaciekłe i jak to bywa w ramach takich scenariuszy, wszystko co znajdziesz może być jakoś wykorzystane jako broń. Dostępny arsenał jest ogromny, ponieważ wolno tobie zutylizować prawie wszystko, co mogło by służyć obronie własnego życia lub tego twoich przyjaciół. Od kijów baseballowych zmodyfikowanych za pomocą gwoździ lub drutu kolczastego aż po różne rodzaje karabinów maszynowych. Możliwości są nieskończone. Niestety hordy trupów jakoś też.

Dead Island: Epidemic jest już trzecią instalacją tej serii. Cała franszyza została opublikowana pod szyldem studia Deep Silver. Nowością tej części jest model free-2-play. Znaczy, jeśli chcesz uprzątnąć wyspę z żywych trupów, nie musisz za to płacić ani grosza. Tak powinno być drodzy państwo. Lub na odwrót, w końcu praca jest niebezpieczna.