Opis gry Prime World

0
167
Rate this post

Wydawca Nival znany jest entuzjastom zaawansowanych gier strategicznych dzięki tytułom jak, Heroes of Might & Magic V lub Etherlords. Najnowsza gra nazywa się Prime World i przedstawia ciekawą mieszankę MOBA, RPG i wymagajacej strategii.

 

Cały scenariusz Prime World kręci się wokół potężnego konfliktu pomiędzy Imperium Dokht a stróżami Adornii. Jak to bywa w takich konfliktach, obie strony walczą o najbardziej cenne zasoby swojego świata, Prime. Ta obca substancja żywi i jednocześnie kontroluje wszystko na tej planecie. A ten, kto kontroluje Prime, posiada władzę nad wszystkim. Prime World jest free-2-play i składa się z dwóch fascynujących elementów gry. Rozgrywkę zaczynasz od rekrutowania bohaterów, którzy będą walczyć dla twojego królestwa. W dalszym przebiegu gry wyposażasz ich w lepszy sprzęt, przydzielasz im ważne talenty i dbasz o to aby trenowali swoje umiejętności. Ponieważ każdy wojownik może być wyposażony i trenowany bardzo indywidualne, twoja armia ma szansę lśnić unikalnymi postaciami bohaterów.

Jednocześnie musisz dbać o dobro swojego zamku. Aby pomyślnie prowadzić wojnę, musisz zbierać ważne zasoby a to oznacza równocześnie systematyczną rozbudowę zamku aby gdzieś pomieścić właśnie wspomniane zasoby. Możesz budować różne rodzaje zakwaterowania dla twoich pracowników, nie tylko aby podarować im dach nad głową ale i również aby pobierać od nich podatki. Pracownicy są ważną siłą roboczą, będą zbierać dla ciebie surowce i stawiać nowe budynki.

Prime World oferuje sześć trybów gry. Pierwszym z nich jest oczywiście klasyczny koncept gry MOBA, w którym dwie drużyny liczące po pięć graczy szarżują na bazę kontrahenta. Inne tryby gry oferują takie rozrywki, jak bitwy 3 na 3 lub 4 na 4. Na drodze do wrogiej bazy natrafisz na kilka wieżyczek, czekających tylko na dekonstrukcję, a ponadto napotkasz bardzo wielu wrogów, którzy pragną jedynie abyś przerobił ich na jogurt. Nagrodą jest cenny Prime, za pomocą którego twoi bohaterowie staną się jeszcze silniejsi. Zanim podwiniesz rękawy i przyłączysz do zabawy, musisz pobrać clienta do gry.