Opis gry BioShock

0
233
Rate this post

Po podróży do podwodnego miasta Rapture możesz spodziewać się wszystkiego. Przygotuj się na pełną zwrotów akcji i intryg fabułę z moralnymi wyborami, które będą miały wpływ na rozwój otaczającej cię historii. BioShock czeka na ciebie…

 

W tej przygodowej grze na urządzenia mobilne znajdziesz się w utopijnej wizji lepszego jutra. Podwodne miasto Rapture miało być swoistym podwodnym rajem na ziemi dla elit intelektualnych świata. Zostało ono zaprojektowane tak, aby stać się samowystarczalnym organizmem, w którym mogło by funkcjonować idealne społeczeństwo wybrańców oddzielonych od wszelkich problemów i niebezpieczeństw świata zewnętrznego. Niestety coś potoczyło się nie po myśli twórców metropolii, zamieniając doskonały świat w jego przeciwieństwo. Od ciebie zależało będzie odkrycie tego co się tam wydarzyło.

Twoje pojawienie się w Rapture nastąpi zupełnie przypadkowo. Po katastrofie lotniczej nad oceanem uda ci się dotrzeć do samotnej latarni morskiej, która okaże się twoimi drzwiami do podwodnej metropolii. W środku wszystko dzieje się jednak nie tak, jak powinno, a za każdym rogiem kryje się niebezpieczeństwo. Powoli zaczniesz zagłębiać się w zagadki tego podwodnego miasta. Początkowo drogę będzie ci wskazywała zagadkowa postać – Atlas, której tajemnicę z biegiem czasu odkryjesz. Zagłębiając się w kolejne rejony miasta poznasz specyfik zwany Adamem, który pozwala wprowadzać zmiany genetyczne do ludzkiego ciała, zmieniać je i dawać mu ponadnaturalne zdolności. Jednocześnie poznasz niebezpiecznych potężnych Big Daddies, którzy chronią Małe Siostrzyczki. Jaką rolę odgrywają one w tym świecie, dowiesz się niebawem. Pamiętaj, że każda podjęta przez ciebie decyzja będzie miała wpływ na kolejne wydarzenia.

Wydany w 2007 roku na PC BioShock jest jedną z najlepiej ocenianych w historii gier komputerowych, docenianą za niebywała fabułę i stawiane przed graczem wybory moralne. Wersja na iOS wydawana przez 2K Games jest wiernym przeniesieniem oryginału na urządzenia mobilne, wykorzystując tą samą technologię (Havok), która była wykorzystywana w wersji na komputery stacjonarne.