Opis gry Asterix & Friends

0
184
Rate this post

Legiony Rzymskie po długich i zaciętych walkach zdobyły całą Galie. Chwile, naprawdę Rzymianie podbili całą Galie? Nie, no nie całkiem! Ocalała mała nadmorska wioska, która nadal stawiała dzielnie opór inwazorom.

 

Tak naprawdę Asterix zadebuitował już w roku 1959. Komiksy ilustrujące przygody dzielnego Gala należą do dnia dzisiejszego do najpopularniejszej serii franko-belgijskiego komiksu. Nic więc dziwnego że nadszedł najwyższy czas aby ponownie przenieść nas w realia wiecznych sporów rzymskich oddziałów z upartymi Galami. Gra strategiczna free-to-play przenosi ciebie w rok 50 przed narodzeniem Chrystusa, kiedy to większość Galii była pokryta zielonymi lasami, w których to całe stada dzików mogły znaleść schronisko. Jako gracz zaczynasz oczywiście od rozbudowy sławnej wioski położonej na Masywie Armorykańskim.

VIVE LA RESISTANCE!
Najsławniejsi wodzowie Galii zostali podbici przez wojska Juliusza Cezara i skłądają mu hołd. Pomóż Galom odbić ich ziemie! Zanim się jednak weźmiesz za partyzankę browserową, musisz podać próbie twoje umiejętności gospodarcze. Zadbaj o obfitne zbiory surowców, którymi również możesz handlować. Mądre zarządzanie zasobami doprowadzi do dobrobytu nie tylko włąsnej wioski ale i umożliwi tobie też pomoc odbudować wioski sąsiednich galskich plemion. Jak tylko wioski stoją, możesz zadbać powoli o własną ekspansję terytorialną i brać się za lanie Rzymian. Do wyboru masz zawsze, którzy z mieszkańców mają wziąść udział w rozróbie – im więcej tym lepiej. A tak na wszelki wypadek masz w końcu druida, który ciebie będzie zaopatrywał napojem magicznym. Napój, swoją drogą, obdarza twoją ekipę rozróbową nadludzką siłą – więc reszta powinna być pestką.

Gra Asterix & Friends utrzymuje wiernie wizualny klimat komiksów i nie próbuje wprowadzać wielkich zmian. Austriackie studio Sproing, które zaprojektowało grę nie eksperymentowali na marne tylko wiernie trzymali się rysunków ojca Asterixa pana Alberta Uderzo. Na Teutatesa! Na co jeszcze czekasz?!