Konferencja CD Projekt RED i GOG.com

0
136
Rate this post

Wdech… wydech… Jeśli przynajmniej sporadycznie tu zaglądasz albo znasz mnie osobiście, to wiesz, drogi Czytelniku, jak bardzo jestem teraz nabuzowany energią.

Oficjalna data premiery „Wiedźmina 3” to 24 lutego 2015. Trzy tygodnie wcześniej i wcelowaliby w moje urodziny. Nowy, urywający cztery litery, trailer.

Moje wrażenia najlepiej przedstawi poniższa analiza poklatkowa.

„Once we were many. Now we are few.”

Co prawda trailer może się rozmijać trochę z fabułą, ale mam ogromną nadzieję, że oto spełnia się moje marzenie – wszyscy wiedźmini razem, kolektywnie kopiący rzycie potworom.

Vesemir:
Eskel:
Lambert:
Letho (tak tak, tego tyłka nie da się pomylić z nikim innym):
I oczywiście Geralt, który nigdy nie wyglądał lepiej:
Już ten wstęp potężnie mnie naładował. Później napięcie tylko rosło.

Po niby-zagadkowej kobiecie na jednym ze szkiców koncepcyjnych, domysłach i wszystkich przypuszczeniach, dostaliśmy potwierdzenie co do dwóch postaci nierozerwalnie związanych z losami Białego Wilka. Ciri:
Yennefer:
To oczywiście ta po prawej jeśli ktoś ma jakimś cudem wątpliwości. No będzie się działo. Jak już pisałem nie raz, liczę na wyśmienitą fabułę.

Stawkę uzupełnia Tywin Lan… znaczy Emhyr var Emreis:
Głos Charlesa Dance’a pasuje jak ulał. Mamy też Jaskra, którego wygląd sporo się zmienił od czasów „dwójki”:
Wydaje mi się, że rysy twarzy ma inne, ale może to przez ten wąsik.

Jest też namiastka walki konnej, nad którą REDzi się zastanawiali i nie byli pewni czy zdążą z nią na premierę. Zwiastun nie przyniósł rozstrzygnięcia tej kwestii. Moim zdaniem nie powinni przywiązywać do tego elementu dużej wagi, bo nie jest to rozgrywce niezbędne. Jeśli nie wyjdzie, trudno.

W scenie gdzie widzimy Yennefer, pomiędzy ramionami Triss i Geralta, stoi nieco oddalona, zamaskowana postać. Jestem ciekaw czy zostaliśmy skutecznie ztrollowani i jest to z grubsza nikt, czy będzie to ktoś przynajmniej drugoplanowy.

Troszeczkę szkoda, że nie zobaczyliśmy Roche’a, Iorwetha, ani nikogo z krasnoludów. Na pojawienie się w grze tych dwóch pierwszych mocno liczę, a ci ostatni będą na pewno, bo inaczej być nie może 🙂

Graficznie jest powalająco. Spora częśc ujęć wygląda na filmiki na silniku gry, ale jest też sporo typowo gameplayowych fragmentów. Całość prezentuje się świetnie. Muzyka również idealnie pasuje do klimatu. W tle słychać zespół Percival Shuttenbach, który nagra część (nie wiem, jak dużą) ścieżki dźwiękowej. Słucha się tego bardzo przyjemnie.

[edit] Zapomniałem o tradycjnej tajnej wiadomości. Znalazłem (nieco wybrakowany) tekst po angielsku, który rozwiązuje niektóre powyższe dywagacje. Screenshot był słaby, nie mam już siły i czasu szukać lepszego albo samemu bawić się w stopklatkę, więc macie:

„We’ve missed you!
Today you got a look at the third trailer for The Witcher 3: Wild Hunt. We hope you liked it!
There’s so much more in this game that it’s just impossible to show everything within two and a half minutes. Still we tried 🙂
More importantly we just showed you some of the main characters.
Geralt’s close friends and some of the last witchers remaining in the world – Vesemir, Eskel and Lambert – will play a big part in the game, as well their famous fortress Kaer Morhen.
You also got a glimpse of the (?)ned bard Dandelion and the sorceress Triss Merigold.
Emhyr var Emreis, Emperor of Nilfgaard, the most powerful man in the world of The Witcher also made an appearance. Recognize his voice?
And then there was Ciri!
And Yennefer!
By the way, if you’re new to the series, don’t worry, the game will introduce you into all you need to know, and you’ll start loving (and hating!) characters in no time!
Also, you’ve been asking us many questions about gameplay features and we’re finally ready to answer some of them – so here it goes:
Yes, you will be able to fight while on horseback
The crossbow. Yup, Geralt can use ranged weapon. Because sometimes monsters fly and you can’t reach them.
Remember swimming and sailing. You’ll be able to dive and search for a lot of hidden stuff too. There’s a whole underwater world to discover.
Horse racing anyone?
You also got to hear more music from the game. This particular track was composed by Marcin Przybyłowicz & Percival. We’d love to hear your feedback. Fire away in the comments or on the game’s Facebook/Twitter/forums. Remember, we’re always listening, even if we’re not getting back to you.
The Witcher 3: Wild Hunt Team
CD PROJEKT RED
PS. If you’re still waiting for more (you are, right?), please be patient. We’re just warming up.
PPS. Have you seen the Collector’s Edition video? What do you think about the figure?
PPPS. We’ve just announced a closed multiplayer beta of The Witcher Adventure Game (?) & let the GOG.com guys (?) you.

[/edit]

Edycja kolekcjonerska:
Pre-order już poszedł. Wahających się może zachęci faktyczny wygląd figurki:
Ma ona być w dwóch częściach dla ułatwienia transportu (no i jakoś trzeba to zmieścić w pudełko). Oby tylko nie dali plamy z zabezpieczeniem tego, ważącego ponoć ok. 2 kilogramów, cudeńka. Figurka, art-book i oczywiście samo pudło, które stojąc na półce będzie dawać +10 do lansu, to główne powody dla jakich kupuję to wydanie.

To chyba tyle jeśli chodzi o „Dziki Gon”. Na koniec nowa platforma GOGa:
Idea słuszna i godna pochwały. Osobiście wolę kupować tutaj, ale Steamowi czasami ciężko odmówić (różnorakie Bundle i niektóre gry, które są dostępne tylko tam, gratisowe kody). Za jakiś czas przekonamy się w praktyce jak działa i wygląda Galaxy.