Deepolis

0
217
Rate this post

Deepolis jest grą przeglądarkową w odległej przyszłości, gdy świat spotkał straszliwy kataklizm i wody oceanów pokryły całą planetę. Od teraz jedynym sposobem poruszania się między podwodnymi osadami są statki podwodne jednej z trzech frakcji, które mamy do wyboru po rejestracji.

Pierwszą z nich są Scioni, potomkowie naukowców, którzy wykorzystując swoją rozległą wiedzę o biologii i fotowoltaicie zdołali przetrwać. Osiągnęli najlepszy standard życia dzięki temu, że zasadzili lasy i prowadzą własne uprawy. Religia Scionów wywodzi się od wyznawców zatopionej Kaliforni i z czasem stała się coraz bardziej przestrzegana.

Jafanarzy to druga rasa wywodząca się z ocalałych pracowników platform wiertniczych i rurociągów na północnej Syberii. Ich technicy najszybciej rozpoczęli prace w celu odnowienia atmosfery na powierzchni, co nie spodobało się Scionom, z którymi prowadzą wojny. Dla Jafanarów najważniejsza jest przynależność do grupy dzięki czemu są też zdyscyplinowani i dobrze zorganizowani.

Ostatnia frakcja to Nauci, czyli potomkowie ocalałych członków międzynarodowych towarzystw badawczych Arktyki i Antarktyki. Ich religia nie jest zbyt rozwinięta, ponieważ przeważa rozsądek i prawdy naukowe. Tworzą sojusze handlarzy, wojowników i badaczy, a ich towary są bardzo pożądane przez innych.

Deepolis to gra z fantastyczną grafiką 3D. Poruszamy się w niej po bezkresnych oceanach, eksplorując nowe tereny i walcząc z wrogimi statkami. Po drodze zbieramy surowce, które pozwolą na zakup wielu broni, torped, bomb i innego uzbrojenia. Jeśli uzbieramy odpowiednią ilość Selum możemy także kupić nowy, większy statek, lub go przyspieszyć. Cała gra jest doskonale dopracowana, dźwięki w grze dodają jej ciekawego charakteru. Sterowanie odbywa się za pomocą myszy – wskazywanie kierunków, zbieranie złóż, oraz przy pomocy klawiatury – zmiana głębokości oraz zatrzymywanie.

Można powiedzieć, że jest to gra zręcznościowa, ale przede wszystkim gra akcji/strzelanka. Przypomina Darkorbit, czyli grę w 3D w bardzo podobnym klimacie także od wytwórni Big Point.

Plusy gry:

  • Super grafika 3D
  • Dźwięki pozwalające lepiej wczuć się w grę
  • Wielki podwodny świat

Minusy gry:

  • Kiepska pomoc/F.A.Q
  • Trochę mało graczy w Polsce mimo istnienia od roku

Adres gry: www.deepolis.com

Adres forum: http://pl.board.bigpoint.com/deepolis/

Deepolis – zostań kapitanem statku podwodnego

Gra ze świetną grafiką 3D i dźwiękami. Przemierzaj bezkresne głębiny oceanu, walcz z innymi frakcjami i przyłącz się do jednej z nich. Zbieraj surowce i ulepszaj swoją łódź.

Poprzedni artykułDDTank
Następny artykułDesert Operations
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.