Więcej informacji o nowej grze twórców Wiedźmina

0
86
Rate this post

Studio CD Projekt Red ˜– odpowiadające za obie części Wiedźmina – podało pierwsze dodatkowe informacje na temat swojego najnowszego projektu, czyli gry cRPG Cyberpunk. Twórcy odpowiedzieli na pytania graczy m.in. o plany dotyczące wizji świata, wierności oryginalnemu Cyberpunkowi czy opcji, jakie udostępnić chcą w swojej grze.

Z odpowiedzi wynika przede wszystkim, że projektanci wychodzą z podobnych założeń co w przypadku Wiedźmina, a więc ich gra ma reprezentować ambitny i dojrzały typ rozgrywki dla wymagających graczy. Świat przedstawiony i fabuła mają nie stronić od brutalności i poważnych tematów. Te zapewnienia uwiarygadniają słowa o chęci jak najwierniejszego trzymania się pierwowzoru, czyli tradycyjnej gry fabularnej Cyberpunk 2020, gdzie wizja niedalekiej przyszłości przesiąknięta była pesymizmem.

Twórcy zapewniają także, że sami od dawna są fanami oryginału, i dlatego chcą być mu wierni również w zakresie rozwiązań mechanicznych. Zasady całej rozgrywki mają być skonstruowane tak, aby jak najlepiej oddać specyfikę pierwowzoru. Dokładnie ma być odtworzony m.in. podział na profesje: dostępne będą rozmaite role, z których każda dysponować będzie specyficznym dla siebie zestawem umiejętności. W kreacji naszej postaci w ogóle będziemy mieć więcej swobody niż w Wiedźminie, wiele aspektów i parametrów bohatera będzie modyfikowalnych. Obok wspomnianych wyżej umiejętności typowych dla danej roli otrzymamy również możliwość modyfikacji sprzętu czy cybernetycznych wszczepów, pozwalających na dostosowanie postaci do naszego sposobu rozgrywki. Cieszyć może fakt, że rozwiązania w kwestii zasad oraz wizji świata są konsultowane z twórcą Cyberpunka 2020 – Mike’em Pondsmithem. Te zapewnienia o silnym związku z oryginałem pozwalają sądzić, że rozgrywka będzie bardzo dynamiczna, a jednocześnie realistyczna.

Twórcy zapewniają również, że wydaniu Cyberpunka towarzyszyć będzie edycja kolekcjonerska z szeregiem dodatków i gadżetów.

Czym jest cyberpunk? To określenie konwencji science fiction, znanej z literatury, kina i gier, która przedstawia pesymistyczną wizję świata niedalekiej przyszłości, ogarniętego rozkładem społecznym i zepsuciem. Charakterystycznym elementem konwencji jest ukazanie daleko posuniętego rozwoju technologicznego, który wkracza już w obszar ludzkiego ciała, pozwalając na modyfikowanie możliwości człowieka. Cyberpunk 2020 jest klasyczną, czyli pen&paper, i najpopularniejszą grą RPG utrzymaną w tej stylistyce. W jego świecie osadzony ma być nowy tytuł CD Projekt Red, zapowiedziany przez studio pod koniec maja tego roku.