Desert Operations

0
137
Rate this post

Tym razem coś dla fanów gier strategicznych. W Desert Operations zostajemy dowódcą bazy wojskowej i walczymy z tysiącami innych graczy. Dzięki dobrym umiejętnością dyplomacji możemy również z nimi współpracować i tworzyć sojusze, które sprawią, że będziemy mogli liczyć na pomoc w trudnych chwilach. Znajdziemy tutaj całkiem przyjemną grafikę i muzykę lecącą w tle, która na pewno uprzyjemni przebywanie na stronie podczas planowania ataków.

W Desert Operations odbywają się także międzynarodowe konkursy, w których można wygrać prawdziwe pieniądze – nagrodą główną jest 5000 dolarów, a za kolejne nieco mniej. Niewątpliwie sprawia to, że osiąganie coraz lepszych umiejętności w grze jest naprawdę warte zachodu.

Na początku gry nie powinno być zbyt trudno, powinniśmy po prostu podążać za kolejnymi krokami samouczka, dzięki czemu zapoznamy się z interfejsem oraz podstawowymi zadaniami. Centrum naszego konta stanowi baza, którą powinniśmy wybudować w pierwszej kolejności. To z niej prowadzi się dowodzenie nad resztą konta – stawianiem nowych budynków i prowadzeniem badań naukowych. Po kliknięciu na bazę możemy zobaczyć jak długo potrwa jeszcze budowa. Warto zauważyć, że niektóre budynki możemy budować tylko raz, a inne do woli, na tyle ile wystarczy nam gotówki oraz przestrzeni.

Najważniejszą i najbardziej ciekawą jednocześnie częścią Desert Operations są walki. Możemy zarówno atakować wrogów, a co się z tym wiąże będziemy czasami zmuszeni do obrony. Dzięki zwycięstwom możemy przejmować budynki innych graczy. Dowództwo armii znajduje się w centrum dowodzenia, skąd zarządzamy zarówno atakami jak i poszczególnymi jednostkami. Aby przeprowadzić atak nie musimy robić wiele, wystarczy wybrać odpowiedniego gracza z top listy. Warto zwracać uwagę na to, żeby nie atakować nikogo dużo silniejszego od nas, ponieważ jest to pewna śmierć. Z czasem warto założyć, lub dołączyć do jednego z istniejących sojuszy, zyskamy dzięki temu na przykład dodatkową protekcję.

W Desert Operations istnieje również opcja premium, czyli konkretnie z diamentami, które możemy później wymieniać na wiele dodatkowych rzeczy, na przykład inne surowce, lub przyspieszyć budowę budynków. Dzięki statusowi generała otrzymamy jeszcze lepsze bonusy: powiadomienie SMS w przypadku, gdy ktoś nas atakuje, symulator bitwy, czy kolejkowanie budowy.

Sterowanie odbywa się tak jak w większości gier strategicznych wyłącznie przy pomocy myszy. Szata graficzna jest całkiem przyjemna, chociaż nie można powiedzieć, że powala na kolana. Gra sprawia czasami wrażenie jakby nie była dopasowana do różnych rozdzielczości ekranu, co w moim przypadku na monitorze HD nie jest zbyt wygodne i sprawia wrażenie niedopracowania. Dodatkowo zdarza się, że wszystko się dosyć długo wczytuje (chodzi głównie o grafiki i mapy). Desert Operations to mimo wszystko jedna z najlepszych gier browserowych i każdy fan strategii powinien spróbować w niej swoich sił.

Plusy gry:

  • świetna, rozbudowana strategia
  • duża popularność, wielu graczy
  • możliwość zdobycia prawdziwych pieniędzy w turnieju „Battle of champions”
  • wiki

Minusy gry:

  • czasami wolne ładowanie strony
  • brak dopasowania do rozdzielczości

Adres gry: www.desert-operations.pl

Poprzedni artykułDeepolis
Następny artykułDrakensang Online
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.