Wybuduj swój zamek, rządź królestwem i zasiedlaj pobliskie tereny tak w skrócie można opisać grę Damoria. Jej akcja rozgrywa się w średniowieczu, czasach rycerzy i panowania królów. Jej gatunek można określić przede wszystkim jako strategia czasu rzeczywistego. Za zadanie będziemy mieli rozbudowę mocarstwa zaczynając od małej wioski. Jest to podobny schemat na przykład do Traviana, czy Plemion, jednak z całkiem inną grafiką i opcjami.

Zaczynając od początku… na starcie naszym głównym celem jest przede wszystkim wzmocnienie zaplecza gospodarczego osady. Zrobimy to budując wszystkie budynki przynajmniej na pierwszy poziom. Możemy tu wyróżnić budynki wydobywcze:

  • Tartak
  • Kamieniołom
  • Kopalnia górnicza

a także budynek produkcyjny, spichlerz do przechowywania surowców i kwaterę. Wszystkie z nich możemy rozbudowywać maxymalnie do 100 poziomu, co raczej nieprędko nastąpi. Mamy oczywiście do dyspozycji także o wiele więcej. Dzięki Alchemikowi ulepszymy swoje oddziały, a w baraku, czy na placu jeźdźców wyszkolimy wspaniałe wojsko.

Do dyspozycji mamy standardowo trzy główne surowce:

  • Kamień wykorzystywany przede wszystkim do rozbudowy, duże jego ilości są potrzebne do zamku
  • Drewno jest podobne do kamienia, jednak zużywa się go nieco mniej
  • Ruda jest wykorzystywana do tworzenia armii. Dzięki niemu wykonamy uzbrojenie dla naszej piechoty, czy kawalerii.

W armii mamy spory wybór jednostek, jednak możemy je podzielić na cztery główne kategorie: piechotę, kawalerię, jednostki potrzebne do podbojów obcych zamków, oraz łuczników, którzy dają nam osłonę z dalszej odległości.

Dodatkową walutą w grze jest złoto. Jest to surowiec premium, dzięki któremu mamy dodatkowe przywileje takie jak na przykład natychmiastowa rozbudowa. W Damoria mamy także ciekawą opcję, której nie ma w innych grach przeglądarkowych, po kliknięciu prawym przyciskiem w grze pokaże nam się szybkie menu, które bardzo usprawnia grę.

Plusy gry:

  • Szybkie menu pod prawym przyciskiem
  • Młoda gra z potencjałem

Minusy gry:

  • Jest już kilka podobnych gier

Adres gry: www.damoria.pl

Adres forum: www.pl.board.bigpoint.com/damoria

Poprzedni artykułDarkOrbit
Następny artykułDDTank
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.