Dawno, dawno temu w odległej galaktyce grupa ptasich rebeliantów stanęła do walki przeciw mrocznemu Świńskiemu Imperium. Dzięki Angry Birds Star Wars możesz przeżyć niesamowite przygody zainspirowane wydarzeniami z klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen.

 

W nowej odsłonie darmowej gry na smartfony od Rovio, ptasi rebelianci właśnie zaatakowali z ukrytych baz i udało im się zwyciężyć pierwsze potyczki przeciw imperialnym świniom. W czasie bitwy, ich szpiedzy wykradli plany tajemniczej broni totalnego zniszczenia nazwanej Gwiazdą Świni (Pig Star). Teraz starają się przebić do swojej bazy aby je tam dostarczyć, a ty będziesz musiał im w tym pomóc.

Dołącz do epickiej przygody umieszczonej w świecie Star Wars. Używaj mocy, władaj mieczem świetlnym, strzelaj z pistoletów laserowych i walcz przeciwko Świńskim Szturmowcom. Twoje przygody będą się rozgrywały w całej galaktyce, poczynając od rozgrzanych pustyń Tatooine, a kończąc na ogromnej stacji bojowej Imperium, Gwiazdy Świń, gdzie staniesz do śmiertelnej walki przeciw Darth Vaderowi, czarnemu władcy świń. Czy uda ci się zostać rycerzem Jedi i przywrócić wolność w galaktyce?

Angry Birds Star Wars to pierwsza próba połączenia świata wściekłych ptaków z inną znaną marką, w tym przypadku uniwersum Gwiezdnych Wojen. Kombinacja bardzo udana, pozwalająca do prostej, acz wciągającej gry z wystrzeliwaniem ptaków z procy, dodać ciekawą historię, nowe postaci, umiejętności i całe galaktyki urozmaiconych plansz. Mieszanka ta umożliwiła grze odświeżyć pomysł, przyciągając rzesze starych fanów zmagań ptaków ze świniami, oraz ludzi zakochanych w Gwiezdnych Wojnach.

Pomysł wydaje się z początku dziwny, a może nawet obrazoburczy, dla zagorzałych fanów Star Wars, ale okazuje się strzałem w dziesiątkę. Kto nie chciałby przeżyć na nowo przygód ulubionych bohaterów, albo po prostu przekonać się jak będą wyglądali w swojej pierzastej wersji. Spotkasz więc znajomego rycerza jedi pod postacią czerwonego ptaka Reda, Hana Solo z nieodłączną brązową kulą piór jako Chewbacca, oraz ulubione roboty R2-D2 i C-3PO. Będziesz mógł teraz wstąpić także na ścieżkę rycerza jedi i rozwijać swoją postać dając jej z czasem nowe umiejętności. Niech więc ptaki i moc będą z tobą.