Smoczy Jeźdźcy

0
219
Rate this post

Smoczy jeźdźcy to gra w świecie fantasy, gdzie mamy okazję wcielić się w jedną z 5 ras. Wszystko rozgrywa się w okolicach Gór Smoczych, gdzie następuje rywalizacja między nimi. Każda z nich ma swoje wady i zalety, warto się zastanowić nad wyborem tej jedynej, ponieważ później nie ma już odwrotu. Ekspansja ludzi sprawiła, że nie są oni mile widziani wśród elfów, czy troli, co nie znaczy, że obowiązuje tutaj zasada wrogowie moich wrogów są moimi przyjaciółmi, tutaj każdy walczy z każdym o przetrwanie.

Wszystkie rasy rozwijały się od wieków na różnych kontynentach i udało się im przystosować do nieprzyjaznych warunków. Rozwój cywilizacyjny sprawił, że ludzie zaczęli łączyć się w silne plemiona i zostali specjalistami od budowy grodów. U ich boku istnieje również przyjazna i spokojna rasa niziołków, którzy trudzą się przede wszystkim w handlu, jubilerstwie i bankowości. Elfy postanowiły żyć w zgodzie z naturą, wśród gęstych lasów. Walczą z tego powodu z ludźmi, którzy dopuszczają się wycinania drzew niszcząc ich naturalne środowisko życia. Z czasem połączył ich jednak wspólny wróg – trole, dzięki czemu zapanował pokój.

Naszym zadaniem w grze będzie dołączenie do jednej z tych nacji i walka z wrogami. Musimy zdecydować kogo chcemy wesprzeć swymi siłami. Mamy okazję zostać wielkim magiem, wojownikiem, lub złodziejem stojącym na czele jednej z gildii. Możesz także skierować się w inną stronę i stworzyć wielkie miasto kupieckie, które będzie chętnie odwiedzane przez innych. Będziesz przemierzał świat, który często będzie nieprzyjazny, a po drodze napotkasz licznych wrogów, z którymi będziesz musiał stoczyć walkę – będą to zarówno Monstra, jak i inni gracze.

Jako iż jest to gra RPG mamy oczywiście możliwość rozwoju swojej postaci, możemy to robić dzięki punktom wiedzy oraz punktom rozwoju. Każdy z nich możemy zamienić na specjalne cechy, które różnią się w zależności od wybranej rasy u troli będzie to przykładowo siła, a u niziołków szybkość. Mamy też możliwość wykonywania zadań – questów, za które oczywiście otrzymamy nagrody.

Smoczy jeźdźcy nie powalą nas na kolana jako gra na przeglądarkę z fantastyczną oprawą graficzną i niesamowitymi rozwiązaniami. Jest to raczej tytuł dla fanów klimatów z dawnych konsol nintendo, czy gier na gemaboy’a. Sama grafika to na szczęście nie wszystko i tutaj Smoczy jeźdźcy nadrabiają. Scenariusz jest ciekawie opracowany, w grze spotkamy wielu fajnych ludzi o ile lubimy ten klimat.

Plusy gry:

  • Ciekawy pomysł i niezła realizacja

Minusy gry:

  • Przestarzałe rozwiązania techniczne

Adres gry: www.smoczyjezdzcy.pl

Adres forum: www.smoczyjezdzcy.pl/forum

Poprzedni artykułSmeet
Następny artykułSoccerStar
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.