Drakensang Online

0
227
Rate this post

Darkensag Online to nowość, która zadebiutowała u nas na początku sierpnia i jest obecnie w fazie beta. Zainteresowanie grą jest tak duże, że nawet serwery nie nadążają z przetwarzaniem informacji, a na facebooku uzbierało się już 8 tysięcy fanów. Firma BigPoint robi jednak co w ich siłach, aby dostarczyć nam możliwie najlepsze wrażenia z gry i jednocześnie prosi o zgłaszanie wszelkich znalezionych błędów. Tytuł jest z pewnością znany wszelkim miłośnikom tradycyjnych gier MMO, ponieważ pudełkowa wersja gry, którą możemy kupić w sklepach, również ona cieszy się bardzo dużą popularnością.

Gra została stworzona w oparciu o klienta javy, więc będziemy musieli ją mieć zainstalowaną na komputerze. Jest to spowodowane tym, że w tradycyjny sposób, czyli zazwyczaj w technologii flash nie udało by się uzyskać wystarczającej wydajności przy tak oszałamiającej grafice. W tym roku nie zapowiada się na to, aby pojawiła się ciekawsza produkcja. Mamy tutaj niesamowitą ilość akcji – za pomocą miecza przedzieramy się przez hordy potworów takich jak wiedźmy i nieokreślone stwory z bagien. Niejeden wojownik spotkał w ostatnim czasie na swojej drodze złośliwe wiedźmy i ich paskudne, nieludzkie dzieci.

W Drakensang Online istnieją też różne klasy bohaterów charakteryzujące się odmiennymi cechami. Rycerze zakonu smoka mimo, że noszą przy sobie tak różnorodną broń, w jednej rzeczy są do siebie podobni ci wytrwali wojownicy: nieustraszenie stawiają czoła każdemu zagrożeniu, bo są czymś więcej, niż zwykłymi żołnierzami – walkę mają po prostu we krwi. Istnieją również czarodzieje kręgu odznaczający się wyjątkową inteligencją, którzy poświęcili całe swoje życie studiowaniu tajników magii. Potrafią korzystać z esencji elementów ognia, lodu i pioruna, aby wzmocnić potencjał siły swojego umysłu. Sama rozgrywka toczy się we wspaniałym świecie pełnym wyzwań i niebezpieczeństw, wśród stworzeń, które istniały wiele lat przed pojawieniem się człowieka i zapewne, które go także przeżyją. Oczywiście przy pierwszym uruchomieniu gry możemy wybrać, kim chcemy walczyć i dowolnie ustawić wygląd postaci.

To co jest szczególnie warte podkreślenia to wspomniana już grafika, która jest po prostu niesamowita i ciężko jest uwierzyć, że gra na przeglądarkę, nie wymagająca pobierania i instalowania na komputerze może mieć porównywalną szatę graficzną do właśnie takich tytułów. Niesie to ze sobą pewną wadę, mianowicie gra, szczególnie teraz, gdy liczba graczy dołączająca do serwerów jest olbrzymia, potrafi ładować się bardzo długo. Warto jednak poczekać nawet kilka minut, ponieważ Drakensang online z pewnością wynagrodzi nam to dostarczając wiele godzin wspaniałej rozrywki.

Plusy gry:

  • Zniewalająca grafika
  • Muzyka, dźwięki i cała reszta
  • Odczucie, jakbyśmy grali w grę MMO zajmującą conajmniej kilkaset MB na naszym komputerze

Minusy gry:

  • Z powodu ogromnej liczby dołączających graczy na razie długo się ładuje

Adres gry: www.drakensang-online.com