Opis gry Generals of War

0
173
Rate this post

Dołącz do potęg, które brały udział w walkach I wojny światowej. Strategiczna gra na przeglądarki Generals of War pozwoli ci na wzięcie udziału w jednej z dwóch największych wojen XX wieku, które zmieniły oblicze całego świata.

 

W Generals of War będziesz musiał nie tylko zmierzyć się z zadaniami jakie przygotowali twórcy gry, ale także z imperialnymi ambicjami innych graczy, którzy będą starali się osiągnąć dominację na frontach. Możesz spodziewać się ataków praktycznie z każdej strony. Postaraj się więc wystawić jak najsilniejszą i najlepiej wyszkoloną armię i nie daj się łatwo pokonać. Strategiczne planowanie kolejnych działań na froncie i dynamiczne reagowanie na taktyczne posunięcia przeciwników powinny pozwolić ci utrzymać swoje pozycje a nawet podbić nowe terytoria.

Do twojej dyspozycji będą różne jednostki biorące udział w I wojnie światowej. Pod twoim dowództwem znajdą się więc liczne oddziały piechoty uzbrojonej w karabiny, miotacze ognia i broń maszynową, artyleria, a także pierwsze czołgi i samoloty, które pojawiły się w walce. Oczywiście nie uda ci się zwerbować tych wojsk, jeżeli nie będziesz miał wystarczająco dobrze rozwiniętego zaplecza ekonomicznego i naukowego. Nie da się toczyć wojen bez odpowiednich dostaw surowców, pieniędzy i technologii. Będziesz więc musiał zadbać o rozwój gospodarczy twojego mocarstwa, aby zapewnić sobie wystarczające środki na prowadzenie wojny.

W tym burzliwym czasie ważna będzie także dyplomacja. Przemyślane sojusze i dobre stosunki z odpowiednimi sąsiadami pozwolą ci spokojnie wykonać ataki na innym teatrze działań wojennych. Czasami bardziej opłacać się będzie zawarcie sojuszu z wrogiem niż wysyłanie tysięcy żołnierzy na niepotrzebną śmierć.

Zastanów się więc jaką ścieżkę obierzesz w drodze do zwycięstwa. Czy będziesz prowadził samotną walkę przeciw wszystkim, czy wybierzesz kierunek na salony zawiązując strategiczne sojusze. Bądź jednak ostrożny, bo każdy przyjaciel może cię w końcu zdradzić, widząc po przeciwnej stronie większe profity i szansę na zwycięstwo. Pamiętaj, że silna armia i lufy skierowane w pozycje nieprzyjaciela są zawsze najlepsza kartą przetargową w tej strategicznej grze na przeglądarki.