Opis gry Battle of Beasts

0
219
Rate this post

Battle of Beasts to przeglądarkowa gra strategiczna, w której zostaniesz… władcą imperium bestii. Dysponując drużyną groźnych i stworzonych do walki potworów możesz bezczelnie zagarniać nowe obszary i rozszerzać granice swojego królestwa. Odważysz się?

 

W zawierającym elementy rozgrywki RPG, strategicznym tytule free-to-play, twoja armia z piekła rodem będzie składała się ze straszliwych kreatur i groźnych monstrów, które nie cofną się przed niczym, żeby wykonać rozkazy swojego przywódcy. Przynajmniej dopóty, dopóki będziesz dysponował jednym, bardzo ważnym dla nich argumentem – jedzeniem. Odpowiednio odżywione potwory będą chętnie współpracować przy twoich planach podboju nawet najbardziej odległych i niedostępnych krain. Musisz tylko pamiętać o nauczeniu ich posłuszeństwa i dyscypliny, bo w innym wypadku historia może mieć nieciekawy finał. Tematyką i niektórymi mechanizmami rozgrywki, gra może przypominać nieco takie tytuły free-to-play jak Dungeon Keeper czy Undermaster.

Każdy z dostępnych w przeglądarkowej grze Battle of Beasts gatunków istot ma trochę inne potrzeby i tylko od ciebie zależy, czy będziesz faworyzował jeden z nich, czy postawisz na maksymalnie urozmaicony skład swojej armii. Utrzymanie gotowych w każdej chwili do ataku wojsk, będzie wymagać od ciebie zadbania o odpowiednie zaplecze. Co to znaczy? Że aby móc porywać się na zagarnianie nowych, należących do kogoś innego terytoriów, będziesz musiał stworzyć najpierw solidną bazę. Młyn, piekarnia, farma czy wybieg dla potwora to elementy infrastruktury, o których rozbudowę trzeba się zatroszczyć, jeżeli ma się apetyt na wielkie podboje. Zarówno drobne pojedynki, jak i masywne batalie w Battle of Beasts rozgrywają się w systemie rundowym. Twoją strategiczną decyzją będzie, które monstra ze swojej demonicznej hodowli zdecydujesz się wystawić do walki. W grze Battle of Beasts na nowego władcę czeka aż 9 znacznie różniących się od siebie regionów. Niektóre z nich należą do spadkobierstwa krasnoludów – innych mogą strzec potężne smoki. W miarę postępów w ekspansji i level-upów będą otwierały się przed tobą nowe, ciekawe możliwości. Żeby zacząć werbunek do armii potworów musisz tylko zarejestrować się za darmo na oficjalnej stronie gry.