My Little Farmies

0
86
Rate this post

My Little Farmies to produkcja niemieckiej firmy Upjers. Do rozpoczęcia rozgrywki potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa, nie ma jednak konieczności instalowania dodatkowych wtyczek. Tytuł należy do gatunku gier strategicznych.

Gracz zostaje zarządcą małej, podupadłej farmy i jego celem jest doprowadzenie jej do rolniczego renesansu. W odróżnieniu od wielu innych opartych na tym samym pomyśle produkcji (jak na przykład Goodgame Big Farm czy chociażby Farmville) zamiast rozwijać współczesne gospodarstwo akcja dzieje się w czasach stylizowanych na średniowiecze, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Z tego powodu w My Little Farmies nie znajdziemy wielkich, zautomatyzowanych systemów chłodzących czy nawet poczciwych traktorów marki Ursus – prymitywna technologia jest co prawda pomocna, ale ciężar pracy spada na barki człowieka.

Trzeba obsiać pola i zadbać o prawidłowy rozwój plonów, nakarmić zwierzęta, wydoić krowy i doświadczyć całej reszty wiejskich atrakcji. Rozgrywka pomimo względnej prostoty jest – zwłaszcza po pewnym czasie, kiedy gospodarstwo osiągnęło już pewną wielkość – całkiem czasochłonna.

Całość jest okraszona minimalistyczną, choć całkiem estetyczną oprawą graficzną. Dzięki temu My Little Farmies ma naprawdę niskie wymagania sprzętowe i nie „zadusi” przeglądarki. Produkcja jest całkowicie darmowa.