Opis gry Angry Birds

0
254
Rate this post

Czy może być coś ciekawego w wystrzeliwaniu ptaków z procy? Okazuje się, że tak, i że najprostsze pomysły kryją w sobie ogromny potencjał. Tak więc naciągnij gumkę, rzucaj wściekłymi ptakami w zielone świnie i rozbijaj umocnienia, za którymi się kryją.

 

Fabuła Angry Birds jest prosta. Złe świnie skradły jaja ptaków i ukryły się w swoich „fortecach”. Przetrwanie twoich pierzastych przyjaciół wisi na włosku. Pomóż odzyskać im ich własność i wspólnymi siłami pokonajcie świnie. Strzelaj z procy ptakami, wykorzystuj ich specjalne zdolności w locie i niszcz pozycje obronne przeciwnika.

Darmowa gra na urządzenia mobilne od Rovio zaoferuje ci wiele godzin ciekawej rozgrywki, w której będziesz potrzebował pomysłowości, zręczności i znajomości sztuczek pozwalających ci skutecznie burzyć pozycje przeciwnika. Konstrukcje świń zbudowane są z różnych materiałów jak drewno, kamień czy szkło, które odmiennie reagują na spotkanie z ptakami. Warunkiem zaliczenia planszy jest zniszczenie każdej ze świń, trafiając ją bezpośrednio, lub zawalając na nią jej własne schronienie.

Każdy z ptaków posiada odmienne umiejętności ułatwiający ci przełamanie pozycji przeciwnika. Z początku będziesz miał do dyspozycji tylko Czerwonego Ptaka (Red), ale przechodząc przez kolejne plansze, zwiększy się twój pierzasty arsenał o nowych bohaterów z nowymi zdolnościami. Przykładowo The Blues po dotknięciu w czasie lotu rozdzielą się na trzy ptaki, Chuck przyspieszy w locie, Bomb wybuchnie, a Matylda wyrzuci z siebie eksplodujące jajko. Także świnie, przeciwko którym będziesz walczył różnią się od siebie. Na początkowych planszach są one małe i giną właściwie już od lekkiego dotknięcia. Za to na kolejnych mapach urosną i staną się bardziej odporne na ataki, nosząc czasem nawet hełmy chroniące je przed uderzeniami.

Przechodząc każdą planszę możesz zdobyć do trzech gwiazdek, które pokazują jak dobrze udało ci się wykonać twoje zadanie. Dodatkowe punkty można zyskać dochodząc do celu mniejszą liczbą wystrzelonych ptaków lub wprowadzając większe zniszczenia. Dzięki temu, że każdą planszę można powtórzyć wiele razy, będziesz mógł bez problemu poprawić swój wynik. Pokonując na każdym poziomie wszystkie mapy z maksymalną ilością punktów, zdobędziesz na koniec złote jajko.

Ogromna ilość plansz, ciekawie ukryte świnie dające pole do popisu dla pomysłowości i zręczności, a także możliwość nieskończonego próbowania nowych strategii zapewniło tej grze ogromną rzeszę fanów i otworzyło Angry Birds drogę do podbicia rynku mobilnych gier.