Koyotl

0
135
Rate this post

Panują mroczne czasy, w których strach mieszkańców osiągnął szczytowy poziom. Jaszczury znajdują się w stanie wojny z pozostałymi plemionami. Twoja wioska została zaatakowana, a jej domy płoną. Mieszkańcy zdołali na szczęście uciec, ponieważ zostali wcześniej ostrzeżeni. Twoim zadaniem jest im pomóc, w tym celu pędzisz na wschód w kierunku swojego miasta. Pomóż swoim znajomym, staw czoło licznym przeciwnikom i rozwijaj swoją postać.

W taki sposób rozpoczyna się nasza przygoda w nowej grze firmy Upjers o tytule Koyotl. Gra bardzo odbiega od tych, które do tej pory były sygnowane tą marką, czyli wolni farmerzy, czy zielone imperium. Postawiono tym razem na dużo lepszą grafikę i wrażenia. Mamy tutaj do czynienia z naprawdę wspaniałą grafiką 3D, który sprawia, że od pierwszego uruchomienia mamy same pozytywne odczucia. Rozpoczynając rozgrywkę mamy do wyboru trzy rasy bohaterów:

  • Kruki, które są przeważnie milczącymi dziwakami i głównie zajmują się światem duchów oraz spirytyzmem. Ich głównym elementem jest lód.
  • Niedźwiedzie są przyjaznymi istotami o dobrym sercu. Pomimo, że są duże i silne, to zachowują spokój. Przeważa w nich element ognia.
  • Borsuki są niesamowicie mobilne i często dołączają do innych plemion. Przeważa w nich element kamienia.

Dalej czeka na nas wspaniały świat, do którego będziemy mogli wkroczyć dzięki dobremu samouczkowi w postaci chmurek wprowadzający nas krok po kroku do podstawowych funkcji i zadań. Czeka tutaj na nas od początku wiele questów, które będą polegały na dotarciu w jakieś miejsce, pokonaniu licznych wrogów, czy zdobyciu wskazanych przedmiotów. Koyotl posiada oczywiście elementy MMO, nasza postać będzie się wciąż rozwijała za sprawą walki z komputerem, a także z innymi graczami na arenie. Oprócz podnoszenia poziomów bohatera możemy ulepszać jego bronie przy ołtarzu bogów, nie mamy tam jednak wpływu na to, która jej własność ulegnie poprawie. Istnieją dwa rodzaje ataku – zwykły i specjalny. Ten drugi różni się przede wszystkim tym, że zadaje więcej obrażeń, jednak potrzeba do niego many, którą otrzymujemy jako bonus po każdej rundzie. Po wygranym pojedynku możemy zebrać łup, czyli na przykład eliksir życia. Za każde zwycięstwo otrzymujemy punkty doświadczenia, które możemy obserwować na naszym pasku progressu – jeżeli dojdzie do końca to awansujemy na kolejny level.

Po mapie poruszamy się przy pomocy myszy i lewym przyciskiem wskazujemy kierunek, w którym chcemy podążać. Fajną opcją jest to, że okno gry możemy rozciągnąć na cały ekran przy pomocy przycisku Esc. Mamy wtedy wrażenie jakbyśmy grali w jakiś tytuł, który trzeba pobrać na komputer. Dodatkowo w ustawieniach możemy ustawić jakość grafiki – rozdzielczość i ilość FPS, dzięki czemu można grać zarówno na słabszych jak i szybszych komputerach. Koyotl jest grą, która pod względem grafiki dorównuje nawet Drakensang online, a jest to naprawdę wyzwanie. Gra powinna spodobać się każdemu, łączy w sobie naprawdę wszystkie najlepsze elementy jakimi powinny charakteryzować się najlepsze gry na przeglądarkę.

Plusy gry:

  • Rewelacyjna grafika 3D
  • Muzyka i dźwięki
  • Możliwość maksymalizowania ekranu

Minusy gry:

  • Lepiej mieć szybkie łącze internetowe
  • Czasami nie dogrywają się wszystkie tekstury
Poprzedni artykułK.O. Champs
Następny artykułLodowe Ogrody
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.