Podążaj śladami Alexandra, Perseusza, Leonidasa, Achillesa i innych grecki herosów. Grepolis daje Ci możliwość wcielenia się we władcę miasta, a właściwie polis w starożytnej Grecji. Jest to produkcja Innogames podobna gatunkowo do Traviana, więc jego fani raczej nie powinni być zawiedzeni.

Naszym zadaniem będzie rozbudowa początkowo niewielkiej osady do wielkiej metropolii, zdobycie wielkiej armii oraz floty, a ostatecznie objęcie władzy w odległych wyspach całej Grecji. Gra oferuje rozbudowany system zarządzania, więc nie mamy co liczyć, że po kilkunastu minutach będziemy dokładnie wiedzieli jakie posunięcia będą dla nas najlepsze. Całe szczęście istnieje bardzo dobrze rozbudowana pomoc podobna do wikipedii z dokładnym omówieniem wszystkich zagadnień, dzięki czemu poświęcając nieco czasu na naukę można się bardzo dużo dowiedzieć.

Standardowo jak w innych grach strategicznych polegających na rozbudowie miast mamy do dyspozycji kilka podstawowych surowców, dzięki którym możemy wznosić nowe budowle oraz rozwijać armię. Drewno przyda nam się głównie na początku do rozbudowy, kamienie są bardzo ważne przy wznoszeniu muru miejskiego i świątyni. Srebrne monety są także niezbędne do zapłaty pracownikom, a później do szpiegowania innych.

Na początku jesteśmy na losowo przydzielonej wyspie, jednak obok nas rozwijają swoje miasta inni gracze. Są też polis prowadzone przez komputer, które znajdują się w głębi lądu i przydają się na początku do łatwiejszego zdobycia doświadczenia. Podgląd mapy daje nam wyobrażenie jak wielki jest świat w tej grze i jak dużą rozbudowę można zyskać.

Głównym budynkiem naszego miasta jest Senat, możemy w nim rozbudowywać i dodawać do kolejki budowy obóz drwali, kamieniołom, czy gospodarstwo. Dzięki wyższym poziomom będziemy dostawali coraz więcej surowców, a to pomoże nam w szybszym zdobywaniu armii oraz floty.

W Grepolis istnieje także system Premium, w którym mamy kilka opcji do wyboru wymiennych za złoto. Możemy wybrać pomocników, którzy będą nas wspierali i podnosili siłę wojska, lub podwyższą produkcję surowców. Arcykapłanka pomoże także podnieść poziom łask u Bogów greckiego Panteonu.

Plusy gry:

  • Duża mapa i wiele wysp do podbicia
  • Gra wymaga przemyślanych posunięć
  • Bardzo dobra pomoc w grze (wiki)

Minusy gry:

  • Jest już kilka gier bardzo podobnych do Grepolis, jednak ciężko powiedzieć, która jest najlepsza
Poprzedni artykułEurope 1400
Następny artykułGoodGame Empire
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.