GoodGame Empire

0
170
3/5 - (1 vote)

GoodGame Empire jest nowością na Polskim rynku gier przeglądarkowych. Jest to tytuł nieznanej u nas do tej pory wytwórni GoodGame Studios i miejmy nadzieję, że będą dobrą konkurencją dla innych gigantów jak BigPoint, czy Upjers. Technologia, w której została stworzona gra to Flash co zazwyczaj wiąże się z tym, że gra po prostu zamula – w tym wypadku jest zupełnie inaczej, dawno nie graliśmy w tak płynną browserówkę. Miłym zaskoczeniem jest też rejestracja, wpisujemy 3 pola i rozpoczynamy rozgrywkę, nie trzeba najpierw potwierdzać emaila itp.

GoodGame Empire jest grą strategiczną w klimatach  średniowiecznych. Będziemy w niej mieli okazję zmierzyć się ze sporą ilością innych dzielnych rycerzy. Czeka tu na nas niezliczona ilość zadań do wykonania, terenów do podbicia i ludów do zrabowania. Od początku pomoże nam w tym dawny przyjaciel, który w nagrodę za pomoc w ataku na sąsiedni zamek i jego zdobycie ofiaruje nam ziemię na własne królestwo. Otrzymamy od niego szereg zadań wprowadzających do gry, czyli wybudujemy podstawowe budynki, nauczymy się w jaki sposób możemy się bronić i oczywiście atakować.

Rozgrywkę należy rozpocząć od wybudowania podstawowych źródeł zasobów – chaty drwala i kamieniołomu. Są to dwa podstawowe surowce, dzięki którym będziemy mogli się dalej rozbudowywać. Ważne jest także złoto, którego głównym źródłem będą podatki – należy więc rozbudowywać chaty, do których będzie mogła wprowadzać się ludność. Oczywiście każdy budynek można później wznosić na wyższe poziomy i o ile na początku trwa to tylko chwilę, kilkadziesiąt sekund, tak później trzeba poczekać na rozbudowę nawet kilka godzin. Dla niecierpliwych przychodzi z pomocą waluta premium, którą w GoodGame Empirerubiny. Jeżeli znudzi nam się samodzielny podbój świata to możemy dołączyć do sojuszu, lub stworzyć własny, dzięki czemu walki będą dużo ciekawsze.

Oprawa zarówno graficzna stoi na najwyższym poziomie, można powiedzieć, że pod tym względem jest to Travian w lepszym wydaniu. Oprócz świetnej grafiki w tle leci naprawdę przyjemna muzyka, która sprawia, że czas mija w bardzo szybkim czasie. GoodGame Empire to jedna z ciekawszych gier, która pojawiła się ostatnio na naszym rynku gier przeglądarkowych. Wnosi coś świeżego, pomimo oklepanej wśród strategii tematyki i sprawia, że chętnie spędzamy przy niej czas.

Plusy gry:

  • Ciekawa grafika
  • Muzyka w tle
  • Świetne wprowadzenie do gry od podstaw
  • Prosta rejestracja

Minusy gry:

  • Szkoda, że jednak tematyka wciąż taka sama jak w wielu innych grach

Źródło: https://przemowieniaslubne.pl/jak-zmienia-sie-zycie-po-slubie

Poprzedni artykułGrepolis
Następny artykułGoal United
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.