Europe 1400

0
140
5/5 - (1 vote)

Jest to kolejna przeglądarkową gra strategiczna rozgrywana w średniowieczu, gdzie zaczynamy praktycznie od niczego, aby w końcu dojść do szczytu chwały. W przypadku Europe 1400 nie dostajemy od razu do władania własnego królestwa, jednak zostajemy zwykłym pracownikiem z wybranego rodu. Dzięki ciężkiej, rzemieślniczej pracy zyskujemy popularność i sławę, dzięki czemu możemy wspinać się po drabinie kariery politycznej.

Akcja rozgrywa się w pięknym średniowiecznym mieście. Zamieszkujemy skromną, wręcz ubogą chatę, którą jednak z czasem i przybytkiem będziemy mogli rozbudować do prawdziwej rezydencji. W zamieszkiwanym przez nas mieście jest wiele budynków, które będziemy odwiedzali. Na targu zakupimy oraz sprzedamy przedmioty własnoręcznie wyprodukowane w tartaku. Początkowo będziemy zajmowali się przede wszystkimi najprostszymi czynnościami stolarskimi. Z czasem powinniśmy wybrać zawód w którym chcemy się rozwijać. Do wyboru są na przykład Kowal, Kapłan, Alchemik, a jeśli ktoś chce zostać czarnym charakterem może się szkolić jako Rabuś.

W Europe 1400 ważną rzeczą jest kariera polityczna. Rozpoczynając swoją przygodę nasz bohater nie ma wpływu na politykę. Z czasem zyskujemy popularność i poparcie innych, dzięki czemu możemy awansować na kolejne szczeble kariery. Hierarchia zaczyna się od członka rady, a kończy na najważniejszym w całym mieście Burmistrzu.

Sterowanie w grze odbywa się przede wszystkim za pomocą myszy i polega na klikaniu w odpowiednie obrazki interfejsu użytkownika. Jest to dosyć intuicyjne, dodatkowo widok na miasto z lotu ptaka robi dobre wrażenie. Nie będą zawiedzeni fani takich gier jak Travian, czy Plemiona.

Plusy gry:

  • Przyjemna grafika i intuicyjny interfejs
  • Powiew świeżości wśród tytułów osadzonych w średniowieczu

Minusy gry:

  • Wymaga jeszcze dopracowania, niektóre miejsca nadal pozostają nieprzetłumaczone na język polski.

Adres gry: www.europe1400.pl

Adres forum: www.board.europe1400.pl

Źródło: https://www.pro-expert.com.pl/czym-roznia-sie-rury-zaroodporne-ze-stali-wysokostopowych-od-rur-nierdzewnych

Poprzedni artykułEmpire Universe 2
Następny artykułGrepolis
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.