Ikariam

0
173
Rate this post

Ikariam jest grą na przeglądarkę utrzymana w duchu starożytnych cywilizacji takich jak Grecja, czy Rzym. Szum morza, biały piasek na plaży i słońce! Na małej wyspie, gdzieś pośrodku morza, powstaje starożytna cywilizacja. Pod Twoim przywództwem rozpoczyna się era bogactwa i odkryć.

Swoją przygodę rozpoczynamy posiadając wyłącznie mały kawałek ziemi na zielonym wybrzeżu przy oceanie i od Ciebie będzie zależało, czy będziesz potrafił zamienić go w metropolię będącą stolicą ogromnego imperium.

Naszym celem będzie zbieranie surowców i rozbudowa naszego miasta. Do dyspozycji mamy:

-materiał budowlany – potrzebny do budowy prawie każdej rzeczy

-wino

-marmur – podobnie jak przy materiale budowlanym

-kryształ – niezbędny do budowy Akademii

-siarkę – rozbudowa armii i floty

-złoto – które jest środkiem płatności

Zbieraniem surowców na wyspie zajmują się nasi pracownicy, którzy jednak, aby efektywnie pracować muszą być zadowoleni, na co także musisz zwracać uwagę, a pomóc może Ci w tym wyżej wymienione wino.

Z czasem będziemy musieli mierzyć się z innymi graczami, a do obrony, lub ataku będą nam niezbędne wojska, które wybudujemy w koszarach.

Ikariam jest grą, w którą nie zostaniemy mistrzem z dnia na dzień i nie poznamy wszystkich jej tajników. Jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu możemy być pewni, że nie znudzi się nam po tygodniu, co więcej, jeśli się wciągniemy to naprawdę ciężko może się być oderwać od monitora.

Plusy gry:

  • Ładna oprawa graficzna
  • Dużo opcji dzięki czemu się nie nudzi

Minusy gry:

  • Niektórym może być ciężko na początku

Adresy gry: www.ikariam.pl

Forum gry: www.board.pl.ikariam.com

Poprzedni artykułKatsuro
Następny artykułImmortal King
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.