Age of crusaders

0
146
Rate this post

Pod koniec trzynastego wieku na świecie panuje nieskończona wojna pomiędzy wszystkimi, którzy posiadają władzę oraz tymi, którzy chcieliby ją zdobyć. Do okoła chaos, rabunki i strach ludności przed tym co czeka ich jutro. Walki odbijają swoje piętno na zwykłych mieszkańcach. Władcy toczący krwawe bitwy niestety nie dostrzegają już podstawowych potrzeb swoich poddanych, przez co wybuchają bunty i protesty, a coraz częściej widoczna jest nawet nienawiść. Staw czoła problemom, weź sprawy we własne ręce i zostań dobrym przywódcą.

To właśnie tak rozpoczyna się Twoja przygoda w Age of crusaders – grze strategicznej na przeglądarkę internetową, w której zostajesz władcą, a Twoim celem od tej pory będzie odbudowa miasta, stworzenie potęgi wojskowej i walka zarówno o podbój nowych terenów jak i obrona przed wrogami, którzy staną na Twej drodze. Po krótkiej rejestracji ukaże się nam możliwość wyboru postaci, a także wizerunku w grze, który możemy wgrać z własnego komputera na przykład w postaci zdjęcia. Chwilę trwa, zanim gra się załaduje – została wykonana w technologii flash, posiada ciekawą grafikę – można powiedzieć, że na grach typu Heroes of might and magic.

Rozpoczynamy swoją przygodę na pustym polu , gdzie w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o zaplecze surowców. Dobrze będzie więc wybudować podstawowe budynki. Zacznij od klasztoru, który będzie Twoim głównym centrum zarządzania, a w następnej kolejności zabierz się za kamieniołom i tartak – pozyskasz dzięki nim kamień i drewno niezbędne do dalszej rozbudowy. Złotem będziesz mógł opłacać swoje wojsko, ale ważne jest również to, aby zapewnić ludności odpowiednie zapasy żywności. Po pewnym czasie będziesz mógł już się zająć, czymś dużo ciekawszym – wybuduj koszary i zacznij szkolić wojsko. Dzięki silnej armii na pewno będziesz w stanie podbijać pobliskie tereny tocząc przy tym epickie bitwy z innymi graczami.

Age of crusaders to gra stworzona z niezwykłą starannością i szczerze mówiąc jest jedną z najlepszych przeglądarkowych gier strategicznych w jakie mieliśmy ostatnio okazję grać. Odnajdziemy tutaj niemal wszystko czego byśmy od tego typu produkcji oczekiwali – świetna grafika, rozbudowany system, a całość uzupełnia genialna muzyka idealnie pasująca do reszty gry. Age of crusaders to gra, która z pewnością będzie mogła powalczyć o miano najlepszej browserówki tego roku, a wytwórnia Pixelate Venture zdecydowanie na to zasługuje.

Plusy gry:

  • Super grafika
  • Genialna muzyka
  • Świetne wykonanie i „dopieszczenie”

Minusy gry:

  • Zdarzyło nam się, że gra się zawiesiła
Poprzedni artykułAlamandi
Następny artykułAnwar Fantasy
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.