Smakosze piwa

0
318
Rate this post

 

Smakosze piwa od pewnego czasu mają dużo powodów do radości. Czasy, kiedy w sklepie można było dostać tylko kilka czy, w porywach, kilkanaście marek piw, głównie koncernowych, już dawno minęły. W ostatnim czasie obserwujemy wręcz masowy wysyp małych browarów produkujących piwa rzemieślnicze. Ktoś, kto nie wyobraża sobie dnia bez kufla złocistego trunku, w dobrze zaopatrzonym sklepie znajdzie ogromny wybór. Piwa wytwarzane przez małe browary wyróżniają się smakiem oraz różnorodnością gatunków.

Zaletą dużych miast jest to, można tam wypić piwa rzemieślnicze w pubie. Najlepiej zaopatrzone oferują nawet kilkadziesiąt, jeśli nie więcej rodzajów. Lager, stout, ale, marcowe – jakikolwiek gatunek jest naszym ulubionym, na pewno będzie do kupienia i to w wielu odmianach i różnych producentów.
Wizyta w takim pubie to jest to co prawdziwi koneserzy złocistego trunku lubią najbardziej. Oczywiście szeroka gama gatunków sprawia, że kolorów tego trunku jest dużo więcej i nie ogranicza się do koloru złotego.
Systematyczny rozwój browarów rzemieślniczych cieszy każdego, kto lubi napić się dobrego piwa.