Wenecjanin

0
168
Rate this post

Jest to nową gra strategiczna od firmy BigPoint – twórcy Farmeramy, DarkOrbit, czy Deepolis. Tym razem akcja dzieje się w 15 wieku nad akwenem morza Śródziemnego. Posiada rozbudowany interfejs oraz wiele lokalizacji. Naszym głównym celem jest rozwój handlu, głównie sprzedaż i kupno różnych towarów.

Początkowo po rejestracji mamy do wyboru miasto, w którym chcielibyśmy rozpocząć przygodę. Wśród nich Palermo, Malta, Marsylia oraz wiele więcej znajdujących się nad morzem Śródziemnym. Każde z nich posiada własną gospodarkę i przede wszystkim pobiera różne podatki.

Miasto w Wenecjaninie posiada naprawdę rozbudowaną infrastrukturę. Znajdziemy tutaj wiele budynków, a wśród nich Ratusz, w którym nabędziemy certyfikaty niezbędne do sprzedawania towarów. Początkowo będziemy mogli handlować tylko podstawowymi z nich: rybaki, mięsem itp. jednak z czasem będziemy zdobywali możliwość handlu coraz bardziej luksusowymi wyrobami i materiałami. Na rynku będziemy mogli składać oferty, dzięki czemu zdobędziemy Guldeny.

Walutą premium są złote talary, które nabędziemy na giełdzie. Możemy je wymieniać zarówno na Guldeny w przypadku, gdy są nam niezbędne, a także na różne przedmioty, pomocników, lub powiększenie opcji.

Niestety w chwili obecnej gra posiada jeszcze sporo niedociągnięć. Przede wszystkim dużo rzeczy jest nieprzetłumaczonych, nie wszystko wyświetla się tak jak powinno i w kilku momentach gra się potrafi zawiesić – wtedy trzeba odświeżać stronę. Mimo wszystko Wenecjanin posiada potencjał i na pewno przyciągnie wielu graczy, którzy są miłośnikami gier strategicznych z rozbudowanym systemem handlu.

Plusy gry:

  • Strategia polegająca głównie na handlu – coś nowego
  • Ładnie animowane miasto i lokalizacje
  • Duży wybór miast

Minusy gry:

  • Sporo niedoróbek i w moim przypadku niedziałający tutorial
  • Niedokładne tłumaczenie

Adres gry: www.pl.bigpoint.com/games/venetians/

Poprzedni artykułWarXz
Następny artykułWild Guns
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.