WarXz

0
173
Rate this post

WarXz jest darmową, polską grą typu MMORPG via WWW, bardzo zbliżoną jeżeli chodzi o sposób rozgrywki do tytułów takich jak Tibia, BiteFight, czy The Crims. Tutaj jednak mamy do czynienia z czymś nowym – wcielamy się w rolę żołnierza, który znudzony codziennością i pracą w wojsku postanawia wymierzać sprawiedliwość wszystkim tym, którzy są na przepustce i poruszają się bezcelowo po ulicach Las Renamos w Meksyku.

Miasto to powstało z myślą o rodzinach żołnierzy już wiele lat temu, jego początki sięgają XIX wieku. Rozwój postaci, z którym mamy tutaj do czynienia jest stworzony w ten sposób, że chcąc nie chcąc dążymy do tego, aby być coraz bardziej uwikłanym w różne gangsterskie porachunki groźnym bandytą. Musimy po drodze uważać na posterunkowego Kałcmana, który tylko czeka na okazję, aby wpakować nas do paki, na szczęście dzięki odpowiedniej sumce dostarczonej w kopercie możemy go przekupić i mieć spokój. Wraz z dalszym rozwojem lepiej będzie inwestować w coś bezpieczniejszego, ponieważ zyskamy na tym więcej forsy.

Tryb rozgrywki to podobnie jak w przypadku kilku wcześniej wspomnianych tytułów statyczny obraz z wieloma miejscami, do których możemy się udać. Przykładowo w warsztacie będziemy mogli ulepszyć swoją broń, lub do laboratorium, aby dopakować naszą postać. W sklepie, lub hurtowni będziemy mieli możliwość zakupu wielu produktów: alkoholu, fajek i amunicji. Kasę możemy zdobywać na kilka różnych sposobów pracując w wojsku, lub budując różne fabryki. Jednym z podstawowych źródeł dochodu, przynajmniej w początkowej fazie gry będzie jednak atakowanie i rabowanie innych.

W WarXz nie zabrakło także opcji łączenia się w gangi, na którego czele możemy stanąć osobiście, lub być tylko członkiem jednego z nich. Osobiście nie jestem fanem tego typu gier, ponieważ brakuje w nich trochę dynamiki i po prostu szybko mi się nudzą – jeżeli jednak grałeś wcześniej we wspomniane BiteFight, lub inne tego typu gry, to z pewnością i WarXz może przypaść Ci do gustu.

Plusy gry:

  • Mamy okazję wcielić się w rolę kogoś innego niż w innych tego typu grach
  • Polska produkcja

Minusy gry:

  • Przydałby się interaktywny przewodnik wprowadzający do gry

Adres gry: www.warxz.eu

Poprzedni artykułWarpFire
Następny artykułWenecjanin
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.