The Settlers Online

0
137
Rate this post

Wybuduj swoją osadę i spraw by twoi mieszkańcy żyli w zgodzie. Zaangażuj ich również w działania militarne wykorzystując swoje militarne zmysły. Zwiększ zasięg swoich posiadłości i zostań najlepszym władcą na całej mapie.

The Settlers Online to darmowa gra przeglądarkowa oparta o znakomity tytuł znany jednak do tej pory jedynie jako tradycyjna gra PC. Jej wytwórcą jest Ubisoft, a odpowiednik w postaci gry MMOG odzwierciedla praktycznie wszystkie najważniejsze elementy wielkiego hitu sprzed lat.

W The Settlers Online rozpoczynamy rozgrywkę z niewielką osadą, która jest zupełnie niezagospodarowana i opustoszała. Podobnie jak w Travianie, Plemionach, czy GoodGame Empire naszym zadaniem jest rozbudowa i postawienie jak największej ilości budynków – w tym zarówno tych militarnych jak i odpowiedzialnych za surowce i produkcję. W ten sposób z naszej małej wioski z czasem powstaje coraz większe imperium, które będzie w stanie konkurować z innymi graczami o inne ziemie i dominację na pobliskich terenach.

Surowce są rzecz jasna bardzo ważnym, jeżeli nie najważniejszym elementem – od nich zależy ile budynków i jednostek będziemy w stanie budować. Podobnie jak w innych grach strategicznych rozbudowa budynków produkcyjnych jest niesamowicie istotna i pozwoli nam na stworzenie armii, która pozwoli atakować innych, a także odpierać ataki wrogich oddziałów.

Jedną z najlepszych nowości wprowadzonych w The Settlers Online jest możliwość dołączenia do sojuszy, lub plemion wraz ze swoją rasą i wraz z przyjaciółmi rywalizować o większe terytoria. Kolonizacja i ekspansja większych posiadłości to najlepszy przepis na przetrwanie i wzbudzenie strachu wśród innych graczy. Oczywiście w The Settlers Online nie brakuje także różnych zadań do wykonania. Za wykonanie każdego z nich otrzymamy dodatkowe doświadczenie i możemy zyskać drogocenne przedmioty.

Pomimo, że gra jest w fazie beta to widać, że jest naprawdę dopracowana i postarano się o oprawę audiowizualną. Możliwość powiększenia mapy sprawia, że pracujących osadników, czy zwierzęta widać z dużą dokładnością. Wszystko się porusza i sprawia, że naprawdę chce się grać – jest to świetnie odwzorowany hit sprzed lat. Jeżeli graliście w The Settlers kilka lat temu, to z pewnością wersja online przypadnie wam do gustu. Nie ma się co oszukiwać – był to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów wśród gier przeglądarkowych tego roku i Ubisoft nie zawiódł fanów klasyki.

Plusy gry:

  • Dobre odwzorowanie klasycznego tytułu
  • Świetna grafika

Minusy gry:

  • Braki w tłumaczeniach (wersja beta)
Poprzedni artykułThe Mummy Online
Następny artykułThe West
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.