The Mummy Online

0
186
Rate this post

Jeżeli uważacie, że Drakensang online, albo Koyotl posiadają super grafikę jak na grę przeglądarkową, to opisywany poniżej tytuł wprawi was w osłupienie. The Mummy Online, bo to gra o której mowa, to najnowsza produkcja od firmy BigPoint, z grafiką 3D, wieloma misjami do wykonania i świetną fabułą. Tak udanej gry nie widzieliśmy już od dawna i wszystko wskazuje na to, że w tym roku lepszej produkcji już nie zobaczymy.

The Mummy Online jest grą przeglądarkową stworzoną na podstawie kultowej już serii filmów Mumia. Wybieramy tu jedną z dwóch klas postaci:

  • Łupieżca, który jest głodnym skarbów i przygód złodziejem. Do grupy tej zaliczają się uczeni oraz archeolodzy, jednak nie daj się zwieźć pozorom, ponieważ nawet zwykły bibliotekarz może się okazać niepokonanym wojownikiem, gdy w grę wchodzą wielkie bogactwa.
  • Kultyści z kolei postępują zgodnie z zasadami starożytnych kapłanów i za pomocą tajemniczej broni i magii starają się odzyskać swoje dawne skarby

Gra jest obecnie w fazie closed beta, więc mogą się zdarzać jeszcze drobne błędy, które możemy zgłaszać do supportu. My podczas rozgrywki nie napotkaliśmy w zasadzie żadnych problemów, poza jednokrotnym rozłączeniem z serwerem. To co najbardziej urzeka w The Mummy Online to oczywiście wspominana już na początku niesamowita grafika. Żadna z obecnych na rynku gier przeglądarkowych nie oferuje aż takich efektów. Tutaj woda faktycznie płynie i się mieni, światło wygląda jak światło i sprawia, że w okół widoczne są cienie. W grze spotkamy również innych graczy, którzy tak samo jak my wykonują różne misje i walczą z licznymi potworami od małych skarabeuszy po groźne mumie.

Po drodze czeka na nas wiele zadań do wykonania, przy niektórych trzeba będzie także trochę pogłówkować. Już od początku coś się dzieje, na każdym kroku czekają na nas jakieś stworzenia do pokonania, a już po kilku minutach czeka nas pierwsza większa bitwa z wielką mumią. Najlepsze w tym wszystkim jest oczywiście to, że mimo świetnej grafiki, także grywalność pozostała na bardzo wysokim poziomie.

Mummy Online to tytuł, który zasługuje na wielkie wyróżnienie. Miejmy nadzieję, że rynek gier przeglądarkowych nie będzie stał w miejscu i podobnie jak firma BigPoint dostarczy nam również inne tego typu produkcje.

Plusy gry:

  • Najlepsza grafika do tej pory
  • Muzyka w tle
  • Świetna fabuła
  • Czat z innymi graczami

Minusy gry:

  • Wysokie wymagania – może przycinać na starszych komputerach i słabszych łączach internetowych. Minimalne wymagania to: 2 rdzeniowy procesor, 2GB pamięci RAM, 256kb łącze internetowe