Opis gry OGame

0
189
Rate this post

Niekończący się wszechświat stoi przed tobą otworem, byś mógł stworzyć własne kosmiczne imperium, zdobywając cenne surowce i podbijając kolejne planety za pomocą potężnej kosmicznej floty.

OGame jest strategiczną grą na przeglądarkę, w której eksplorujesz kosmiczne zakamarki, podbijasz kolejne obce planety i zdobywasz cenne surowce. Możliwie duże zasoby surowców oraz potężna kosmiczna flota będą twoją kartą przetargową w nieustannej walce z inymi graczami. Gra jest warta świeczki, bowiem stawką jest cały wszechświat, którym możesz zawładnąć.

Przeglądarkową grę OGame rozpoczynasz posiadając jedną planetę, która będzie stanowiła początek twego imperium. Musisz na niej wznieść liczne budynki, które będą niezbędne do wydobywania i przetwarzania surowców znalezionych w kosmosie. Metal, kryształ oraz deuter i energia są w tej grze podstawą przetrwania każdego kosmicznego stratega. Na swoim terytorium będziesz więc musiał zbudować nie tylko kopalnię metalu i kryształu, ale również elektrownię słoneczną, ekstrator deuteru oraz magazyny do przechowywania cennych surowców.

Aby zapewnić twemu rosnącemu w siłę imperium właściwe tempo rozwoju będziesz musiał zatroszczyć się również o laboratorium badawcze, w którym będziesz mógł rozwijać nowe technologie. W laboratorium gry OGame masz do wyboru podstawowe i zaawansowane badania, badania bojowe oraz badania napędów, dzięki którym będziesz mógł rozwijać swoją flotę statków kosmicznych oraz wyposażać ją w najnowsze wynalazki w zakresie broni. Wybuduj również stocznię, w której będziesz produkować statki. W skład twojej armii statków będą wchodziły Pancerniki, Gwiazdy Śmierci, Transportery lub Statki Kolonizacyjne.

Wraz ze wzrostem zakresu twoich wpływów, twoje imperium znajdzie się zapewne na celowniku innych graczy. Aby twoje terytorium było bezpieczne musisz stworzyć systemy obronne i zbudować Wyrzutnię Rakiet oraz Ciężkie Działo Laserowe. W grze OGame wysyłasz flotę na ekspedycję i przy odrobinie szczęścia zdobędziesz nowe statki lub surowce. Weź udział w jednej z licznych misji w grze, by zdobyć cenne punkty i dalsze zasoby, dzięki którym twoje imperium urośnie w siłę.