Opis gry Defiance

0
202
Rate this post

Defiance to futurystyczna strzelanka MMO umieszczona w zniszczonym globalną katastrofą świecie. Jest rok 2046, a zmuszeni do wspólnej egzystencji ludzie i obcy, zmagając się z otoczeniem, próbują zbudować podstawy nowego społeczeństwa.

 

W grze wcielisz się w postać poszukiwacza/łowcy arek (odpowiednika stalkera czy innego łowcy skarbów z przyszłości), który właśnie przybył do zatoki San Fansisco w poszukiwaniu cennych technologii obcych Votan. W świecie Defiance na orbicie naszej planety znajdują się resztki po zniszczonych międzyplanetarnych statkach kosmicznych obcych, zwanych arkami. Pozostałości tych statków spadają co jakiś czas na ziemię w postaci tak zwanych deszczy arek (arkfalls). Twoją rolą będzie rywalizacja z innymi graczami aby zdobyć cenne przedmioty i surowce, które będzie można z tych resztek wydobyć. Zadanie tak samo niebezpieczne jak i opłacalne. Przygotuj się więc na najgorsze i ruszaj na zdobycie cennego łupu.

W grze doświadczysz wielu ekscytujących, wciąż zmieniających się misjii oraz wielkich bitew pomiędzy graczami. Świat Defiance jest ogromny i z każdym tygodniem rozwija się dalej. Jak na strzelankę przystało masz do dyspozycji masę broni, pancerzy i umiejętności, do których zyskasz dostęp wraz z rozwojem postaci. Możesz wybrać grę jako człowiek lub obcy, a kreator postaci pozwoli ci stworzyć twojego niepowtarzalnego bohatera. Graj w pojedynkę, lub stwórz wspólnie ze znajomymi grupę, aby wspólnie eksplorować postapokaliptyczne San Fransico.

Na koniec warto wspomnieć o najciekawszym elemencie Defiance. Otóż akcja toczy się równolegle w świecie gry jak i serialu telewizyjnym. I nie można powiedzieć, że gra powstała w oparciu o serial czy na odwrót. Oba światy wpływają na siebie równocześnie. Wydarzenia, które można obejrzeć w serialu, mają swoje odpowiedniki w świecie gry. Działa to także w drugą stronę. Gracze swoimi poczynaniami mogą mieć wpływ na przyszły bieg fabuły serialu. Każdy tydzień przynosi ci coś nowego. Jest to chyba pierwszy w historii tego typu projekt, w którym świat rozrywki przed telewizorem i świat gry komputerowej tak silnie łączy się i wpływa na siebie.