Immortal King

0
192
Rate this post

Debiutująca niedawno na Polskim rynku wytwórnia 337.com próbuje wkroczyć odważnym krokiem z grą na przeglądarkę Immortal King. Po rejestracji i kilku początkowych zadaniach, które narzuca nam samouczek można odnieść wrażenie, że jest to nieco uboższa wersja sławnego już tytułu Heroes of might and magic. Gatunek to oczywiście strategia, której fabuła jest powiązana z mitologią grecką i starożytnymi Bogami – Zeusem, Hadesem i Posejdonem. Do dyspozycji mamy aż 72 rodzaje broni, 10 szyków bojowych, a do pokonania 100 bossów i mnóstwo misji do wykonania.

Grafika stoi na przyzwoitym poziomie – sam interfejs gry nie powala na kolana, ale za to walki są wyróżnione w inny sposób i co najważniejsze w grze coś się dzieje, nie działa tutaj zasada kliknij i czekaj na wynik. Nasze oddziały, podobnie jak we wspomnianym na początku Heroes 3 stają przeciw sobie na placu boju i możemy oglądać bitwę naszych oddziałów. Będą one wspierane przez jednego z wybranych przez nas wcześniej herosa, którego będziemy mogli rozwijać, wyposażać w lepsze bronie i dodawać mu różne umiejętności. Dzięki temu atak i obrona naszego wojska znacząco się poprawią, a wraz z nimi szanse na zwycięstwo nad wrogiem.

Poruszanie się po mapie polega w zasadzie na przebijaniu się przez kolejne oddziały wroga, należy jednak uważać, aby nie wpaść w tarapaty. Jeżeli jesteśmy zbyt słabi, to powinniśmy udać się do kuźni, aby poprawić uzbrojenie naszego herosa. W początkowych misjach powinniśmy zdobyć miecz, lub inną broń, którą będziemy mogli ulepszać. Za każdą zwycięską bitwę otrzymamy srebro, lub jeżeli szczęście nam dopisze jakiś nowy artefakt, zbroję czy broń. Srebro pozwoli nam na zapłatę kowalowi, który jest specjalistą od ulepszania uzbrojenia, zarówno obronnego jak i tego do ataku. Musi jednak od czasu do czasu odpoczywać i jeśli chcemy, aby ulepszenie się powiodło, powinniśmy mu na to pozwolić.

W Immortal King na pochwałę zasługuje prosty samouczek, który pozwoli nam zaznajomić się z tym na czym właściwie gra polega. Oczywiście znajdzie się również kilka niedociągnięć, na stronach pomocy nie wszystko jest przetłumaczone, można by się przyczepić do tego, że sceny walki mogłyby być bardziej efektowne, ale i tak nie jest źle. Immortal King pozwala na jakiś czas oderwać się od rzeczywistości, a przecież o to właśnie chodzi, a im dłużej będziemy grali tym więcej opcji będzie dostępnych.

Twórcy gry Immortal King przygotowali dla was specjalną promocję na Halloween, więc jej nie przegapcie! O co chodzi? Wystarczy, że w dniach 30 października – 1 listopada spędzisz 10 godzin podczas gry, a otrzymasz 250 jednostek złota zupełnie za darmo. Dodatkowo otrzymasz 10% złota gratis z tego, co zdążysz wydać. To jednak nie wszystko – jeżeli chcesz otrzymać 50 000 jednostek srebra, wystarczy, że wasz legion do północy 1 listopada zajmie nowe terytorium, dowódca może liczyć na 200 jednostek złota gratis. Bawcie się dobrze podczas Halloween!

Plusy gry:

  • Rozwój gry z czasem
  • Nieco inny tryb rozgrywki niż w większości gier strategicznych na przeglądarkę

Minusy gry:

  • Kilka niedociągnięć w tłumaczeniu

Adres gry: www.apps.337.com/pl/ik

Adres forum: www.forum.337.com/viewforum.php?f=518

Poprzedni artykułIkariam
Następny artykułJuggernaut
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.