Runes of Magic

0
205
Rate this post

Runes of Magic to nie gra przeglądarkowa. Rozpoczyna ona na naszej stronie nową kategorię gier do pobrania, które jednak są darmowe, lecz posiadają zazwyczaj opcje dodatkowe dodające nowe możliwości. Jest to pierwsza produkcja tajwańskiej wytwórni Runewaker Entertainment i na starcie trzeba przyznać, że jest to debiut bardzo udany, który przyciągnął masę graczy z całego świata. Klienta gry można pobrać bezpłatnie ze strony, rozgrywka także w formie podstawowej jest darmowa.

Gatunek, do którego możemy zakwalifikować Runes Of Magic to MMORPG. Akcja rozgrywa się w bardzo rozległym świecie fantasy w którym odnajdziemy ponad 600 różnych misji. Gracze mają tutaj okazję tworzyć swoją postać od zupełnych podstaw, wybór klasy bohatera oraz podnoszenie umiejętności i wyposażenie w nowe rodzaje broni dzięki zdobytemu doświadczeniu. W grze napotkamy na swojej drodze zarówno postaci neutralne, z którymi będziemy mogli wchodzić w interakcję, a także potwory. Gdy je napotkamy są dodawane do kolejki jako swego rodzaju karty.

Runes of Magic oznacza dokładnie kamienie runiczne, które niektórym mogą być znane z użyteczności przy wróżbach. To one pozwalają nam ulepszać swój ekwipunek, a dodatkowo możemy wykorzystywać ich magiczne właściwości zawartych w księdze Taborea. Tej z kolei poszukujemy razem z innymi graczami przemierzając rozległe tereny zarówno na powierzchni jak i w podziemnych lochach. Warto zastanowić się nad dołączeniem do istniejących gildii, dzięki temu gra stanie się ciekawsza. Oprócz założenia siedziby, możemy zmieniać nawet takie szczegóły jak umeblowanie.

Gra jest typowym przedstawicielem gatunku multiplayer, który opiera się na rankingu. Można do niego trafić poświęcając odpowiednio dużo czasu na rozwój postaci, który możemy wspomóc poprzez zakup specjalnych diamentów, czyli specjalnej waluty premium. Istnieją również aukcje, w których „walcząc” w licytacji możemy zdobyć cenne, upragnione przedmioty. Gra jest mocno rozbudowana i można poświęcić jej z pewnością niejedną książkę.

Plusy gry:

  • Rozbudowany świat
  • Wielu graczy z całego świata
  • Fajna grafika 3D

Minusy gry:

  • Klient zajmuje 3,5GB więc trochę trwa jego pobranie

Adres gry: www.runesofmagic.pl

Adres forum (PL): www.board.runesofmagic.com/forumdisplay.php?f=1&langid=10

Poprzedni artykułShaiya
Następny artykułRappelz
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.