League of Legends

0
152
Rate this post

League of Legends (potocznie nazywany po prostu LOL) to gra, która jest przedstawicielem nowego gatunku – MOBA, czyli Multiplayer Online Battle Arena. Cała zabawa polega na tym, że stają przeciw sobie dwa zespoły bohaterów i wygrywa po prostu ten, który przetrwa. Gra zyskuje w ostatnim czasie niesamowitą wręcz popularność na całym świecie i coraz więcej fanów w Polsce. Liczba graczy jest tak duża, że serwery często są zbyt obciążone i aby dołączyć do rozgrywki musimy odczekać na swoją kolej. Riotgames – twórcy gry, stworzyli tytuł, który łączy w sobie wiele zalet i jest niemal pozbawiony wad.

Pierwowzorem gier typu MOBA jest mapa DotA znana z gry Warcraft3, która została stworzona przez jednego z graczy. Z czasem zyskała taką popularność, że zaczęto również organizować turnieje związane tylko z nią. W tych tzw. Lan tournaments często można wygrać nawet kilka tysięcy dolarów, a relacje oglądać w niektórych telewizjach. Założenia League of Legends są podobne. Do dyspozycji dostajemy do wyboru wielu bohaterów, z których każdy posiada pewne specyficzne umiejętności – szybkość, siła itp. Wraz ze zdobytym doświadczeniem otrzymujemy możliwość rozwoju postaci, zakupu nowego, lepszego wyposażenia, które pozwalają realizować coraz bardziej wymyślne taktyki.

LOL jest grą, nastawioną na dynamikę i zmysł taktyczny. Nie ma w niej dużo czasu na zastanawianie się co zrobić, doświadczenie jest w niej niezbędne. Możemy w niej stawić czoło graczom z całego świata, ale największą frajdę przynosi oczywiście rozgrywka ze znajomymi. Pożądanymi cechami typowego gracza są refleks, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz w dużej mierze zgranie z resztą drużyny. Jeżeli ktoś chciałby próbować walczyć z drugą drużyną w pojedynkę to niestety jest skazany na porażkę. Kooperacja jest tutaj niezbędna. Jedna runda w grze trwa zazwyczaj od 20 do 50 minut, ale zdarzają się również krótsze jak i dłuższe  bitwy.

League of Legends wymaga pobrania klienta gry, który zajmuje ok 2GB miejsca na naszym dysku. Z powodu wielu efektów specjalnych i dużej dynamiki gry wymagany jest także nieco nowszy komputer, zaleca się przynajmniej 3GHz procesor Pentium4, lub lepszy, 1GB RAM i kartę graficzną z 512MB RAM. Rozgrywka jest naprawdę pasjonująca i potrafi niezauważalnie pochłonąć kilka godzin z naszego życia. Jest też jedną z tych produkcji, które uzależniają, a to, że jest ona darmowa jest dodatkowym atutem. Można także wesprzeć autorów gry, dzięki czemu odblokujemy dodatkowy wygląd naszych postaci, lub zakupimy nowego bohatera.

Plusy gry:

  • Ogromna popularność
  • Ciekawa rozgrywka

Minusy gry:

  • Serwery bywają przeciążone, trzeba czekać, aby móc zagrać

Adres gry: www.leagueoflegends.com

Adres forum: www.leagueoflegends.com/board

Poprzedni artykułRappelz
Następny artykułAlamandi
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.