World of Tanks

0
220
Rate this post

World of Tanks (Świat czołgów) to gra do pobrania za darmo, przeznaczona dla wszystkich miłośników tytułów bitewnych związanych z wojną, a w tym szczególnym przypadku z pojazdami bitewnymi pierwszej połowy dwudziestego wieku. Odnajdziemy tu czołgi produkowane z wielu stron świata. Co ciekawe nie jest to zwykła strzelanka, znajdziemy tutaj elementy MMO i dostaniemy możliwość rozwoju. Ważnym elementem jest tutaj współpraca z innymi graczami, w pojedynkę może być nam ciężko coś zdziałać, odpowiednia taktyka to tutaj klucz do sukcesu.

Świat czołgów nie jest kolejnym szablonowym tytułem, który można sklasyfikować w jednym gatunku gier. Stawia się tutaj przede wszystkim na różnorodność i dostarczenie jak najlepszych wrażeń każdemu uczestnikowi rozgrywki. Odnajdziemy tutaj zarówno elementy RPG – ciągłą możliwość rozwoju pojazdu, niczym żywego organizmu. Pojazdy, którymi będziemy sterowali są bardzo realistycznymi odwzorowaniami przez co możemy tutaj mówić również o symulacji. Jak już wspomnieliśmy wcześniej podstawą jest tutaj odpowiednia taktyka, co przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom strategii. Ponieważ gra toczy się z perspektywy trzeciej osoby, World of Tanks bez problemu możemy określić również jako FPS.

Odnajdziemy tutaj ogromną liczbę czołgów, dzięki czemu każdy gracz może wyrazić swoje upodobania i wybrać pojazd, który najbardziej mu odpowiada pod względem taktycznym. Odnajdziesz tutaj między innymi legendy II wojny światowej takie jak T34, Tygrys, czy Pershing, ale także nowoczesne modele i prototypy, których świat jeszcze nie widział. Równie wiele jest map, na których możemy rozgrywać bitwy. W zależności od taktyki w której się specjalizujemy są tutaj miasta z wąskimi uliczkami, ale także ogromne otwarte przestrzenie.

World of Tanks to przede wszystkim świetna rozrywka dla wielu graczy. Dołączając do jednego z setek klanów, czy współpracując ze swoimi znajomymi masz okazję świetnie spędzić czas przy grze ze świetną grafiką 3D. Świat czołgów jest tym typem gry, która szybko przyciągnęła bardzo dużą liczbę graczy i posiada już wielu fanów. Minimalne wymagania sprzętowe nie są specjalnie wygórowane i powinniśmy uruchomić grę nawet na laptopie, jeżeli jednak chcielibyśmy cieszyć się lepszymi efektami graficznymi, nie tracąc przy tym na płynności powinniśmy posiadać 2 rdzeniowy procesor z taktowaniem ok 3GHz, 2GB pamięci RAM i nowszą kartę graficzną z 512MB pamięci.

Plusy gry:

  • Pierwszy tego typu tytuł
  • Połączenie wielu gatunków gier w jednym
  • Wielu graczy (rekor guinessa z największą liczbą graczy na jednym serwerze gry typu MMO)

Adres gry: www.worldoftanks.pl

Adres forum: www.forum.worldoftanks.eu