Play Station 2 a Play Station 3

0
103
Rate this post

Konsole to gier Play Station to jedna z lepszych form rozrywki dostępnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeśli jeszcze nie masz ich w swoim zasobie i zastanawiasz się które Play Station wybrać PS 2 czy PS 3), poniższy artykuł pomoże Ci podjąć decyzję. 

Play Station 2 można dostać w dwóch rodzajach. W formie standardowej lub w formie slim. Do każdej konsoli dołączony jest pilot, działający na podczerwień. Play Station 2 oferuje ogromny zasób gier, które zapewnią Ci wiele godzin niesamowitej zabawy. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki bez wątpienia znajdą coś dla siebie, ponieważ w ofercie jest ponad 6000 różnych gier. Jeśli dodatkowo masz dostęp do gier, oferowanych do Play Station 1, bez problemu będą one działały w tym urządzeniu. Ponadto ich jakość polepszy się, ze względu na właściwości PS2. PS2 to także możliwość gry sieciowej, która zapewnia świetną zabawę z innymi użytkownikami PS2. Warto zaznaczyć, że dostęp sieciowy jest bezpłatny. Oprócz grania w gry można także oglądać filmy na DVD i słuchanie muzyki. Do zestawu można dołączyć nie tylko kontroler, ale także w zależności od wymogów gier może być to mikrofon, buzzer czy kamera. Ta ostatnia w formie USB EyeToy, pozwala na granie w gry, za pomocą ruchów swojego ciała.

Nowszy model Play Station, Play Station 3 ma więcej funkcji, które pozwalają na dokładniejsze zaspokojenie potrzeb niejednego gracza. Wśród wyraźnych opcji odróżniających ją od PS 2, można wyróżnić możliwość dokończenia gry na innej konsoli – głównie na Play Station Vita. Ponadto, dzięki technologii DLNA, istnieje możliwość połączenia się z komputerami oraz telewizorem, co zapewni przeniesienie danych na PS3. Internet dostępny w PS 3 jest dużo lepszy niż ten zawarty w PS 2 i może służyć także do przeglądania stron www oraz pobierania gier. Daje też bezpłatny dostęp do sieci Play Station PS 3 wyposażone jest także w Bluetooth oraz WiFi. A dzięki Play Stationeye, użytkownicy mają dostęp do bezpłatnych rozmów głosowych i wideo. Pozwala także na oglądanie zdjęć w rozdzielczości 3D Jeśli chodzi o jakość grania w gry, to kontrolery w PS 3 są bardziej wrażliwe na dotyk i szybciej reagują niż te w PS 2. Ponadto postacie w wirtualnym świecie mają lepszą jakość (HD oraz 3D) i w wielu grach mają możliwość dokładniejszego sterowania. Przykładowo, postać koszykarza NBA w grze na PS 2 obraca się o każde 45 stopni, podczas gdy w PS 3 ma to miejsce już o każdy kolejny stopień. Dodatkowo ruchy postaci są bardziej naturalne i płynne. Omawiając dodatkowe funkcje, filmy można oglądać nie tylko na DVD, ale również na płytach Blu-Ray. PS 3 posiada także Play TV. Jest to telewizja na żądanie, która zapewnia oglądanie oraz nagrywanie filmów. W obu przypadkach dostępny jest serwis – Play Safe online – poradnik o tym jak grac i jak najbardziej optymalnie wykorzystać oferowane funkcje.

Jedną z ważniejszych informacji jest to, iż Play Station 3 jest dużo droższą konsolą niż Play Station 2. Powyższe dane nie są to wszystkimi informacjami o wybranych modelach. Jest ich zbyt wiele, by opisać osobno każdy z nich. Ich dokładniejszy opis można znaleźć na stronie www.playstation.pl.