Gwiezdne przygody mogą czasem szarpać nerwy. Dlatego, tak jak każdy prawdziwy intergalaktyczny bohater, potrzebujesz żelazne nerwy – może i nawet kilka śrubek skoro twoi najlepsi przyjaciele to duo puszek blaszanych.

 

Roger & Out jest grą przeglądarkową, która uprowadzi ciebie w daleki kosmos. Jednocześnie Roger i Out to imiona dwóch robotów, które wraz z tobą przemierzają przestrzeń kosmiczną. Dodatkowo gdzieś na dalekim tle scenariuszowym toczy się powstanie rebeliantów przeciwko jakiemuś potężnemu gwiezdnemu imperium. Kosmiczny RPG zaczyna się oczywiście od kreacji własnego alter ego. Jako gracz wybierasz jedną z trzech ras (Psyonic, Robotic lub Bio), z których każda ma swoje własne wady i zalety. Na koniec dobierasz według własnego gustu takie detale jak twarz lub kolor włosów. Gotowym bohaterem będziesz wypełniał różnorodne misje. Każda pomyślnie zakończona misja umożliwi tobie dalszą podróż w kolejne dalekie układy gwiezdne. Czas podróży między pojedynczymi misjami spędzasz zabawą w typowo roleplayowy tetris inwentarza, przegląd techniczny twojego statku komicznego lub pojedynkami z innymi graczami.
Roger & Out jest przygodówką free-2-play i oferuje ponadto możliwość założenia gildii z innymi graczami. W niejednej grze gildia dostaje własną nieruchomość w prezencie, tutaj wręcz przeciwnie cały statek kosmiczny! Jako członek gildii korzystasz z bonusowych cech innych członków waszego stowarzyszenia. Te dodatkowo zyskane cechy bonusowe wspierają ciebie nie tylko na wyprawach całej gildii lecz również na szlakach twoich własnych przygód. Swoją drogą udział w gildzie zachęca wręcz do odwiedziń abordażem statków innych gildii. Gra jest naszpikowana grafiką komiksową i tuzinami kawałów nawiązujących do ikonicznych dzieł science fiction, głównie filmów i seriali. Kto wie, może jednego dnia wylądujesz na planecie trochę przypominającą Arrakis.