Modelarska recenzja – KTO „Borsuk” od Zen Terrain

0
620
Rate this post

Dzisiaj przybliżę wam moją opinię na temat produktu firmy Zen Terrain, a dokładniej Kołowego Transportera Opancerzonego (KTO) o nawiązującej do sprzętu polskiej armii nazwie Borsuk. Wykonany został on podobnie jak inne produkty tej firmy z płyty HDF.

OPAKOWANIE

Model zapakowany jest w solidne kartonowe pudełko z logiem producenta, a jego części dodatkowo są rozdzielone w kilku woreczkach strunowych. Dzięki temu zawartości nie może stać się żadna krzywda.

ZŁOŻENIE MODELU

Do zestawu dołączona jest instrukcja złożenia, miło przypominająca znane wszystkim książeczki z zestawów Lego. W czytelny sposób przedstawia ona kolejne kroki składania modelu, więc nie powinno być z tym procesem większych problemów, czy pomyłek.

Sam model jest doskonale spasowany – każdy element pasuje do reszty bez potrzeby jego modyfikacji w wersji producenta, łatwo też tworzą one bryłę pojazdu, nie ma tu żadnych trudniejszych etapów. Jedynie jeden element musiałem lekko przerobić, ale wynikało to z modyfikacji projektu, o którą poprosiłem Zen Terrain – standardowo przednia oś transportera jest skręcona, a ja poprosiłem o wyprodukowanie pojazdu z osią wyprostowaną. Musiałem więc usunąć nadmiar płyty HDF w jednym segmencie, jednakże ze względu na naturę materiału i konstrukcję części figurki było to banalnie proste.

ESTETYKA

KTO Borsuk prezentuje bardzo kanciatą bryłę współczesnego/lekko futurystycznego wozu bojowego, która może się spodobać swoim utylitarnym i retro futurystycznym charakterem. Do wyboru ma się jedną z kilku wieżyczek, można również zakupić model z wszystkimi wieżyczkami – ich wymiana jest całkowicie bezproblemowa. Na plus można zaliczyć zróżnicowanie powierzchni płyt pojazdu – ma ona różne faktury i dużo wcięć, nie tylko poprawiające zróżnicowanie bryły, ale także znacznie poprawiają one wygląd już pomalowanego modelu.

PODSUMOWANIE

Produkt firmy Zen Terrain jest idealny dla ludzi poszukujących taniego, prostego w konstrukcji i co najważniejsze estetycznego modelu pojazdu w klimatach współczesnych lub niedalekiej przyszłości. Jedynym zastrzeżeniem jest fakt skręcenia osi w standardowym projekcie modelu – o ile rozwiązanie te dobrze prezentuje się na półce, to jest niepraktyczne dla wykorzystania modelu do gier.