Ciernie i Gwiazdy: TGB – nowe listy armii.

0
480
Rate this post

Witam, dzisiejszy wpis nie będzie należał do najdłuższych, więc przejdźmy do konkretów. Pierwsze – w sobotę 28 listopada sklep ERPGEGIE w Katowicach o godzinie 14 stanie się miejscem pokazu gry, na który gorąco zapraszam. Po pokazowej grze będzie można porozmawiać ze mną na temat zasad oraz strony fabularnej gry.

 

Druga kwestia to wynik prac nad grą, opracowałem poprawione listy sześciu armii wraz z krótkim przedstawieniem fabularnym trzech z nich. Materiały te są kompatybilne z aktualną wersją zasad oraz z nowszą, jaka pojawi się jeszcze w tym tygodniu na blogu. Poprawki dotyczą głównie czytelności zasad, ich rozmieszczenia oraz drobnych zmian w mechanice niektórych przedmiotów czy umiejętności. Sam kalkulator kosztów nie ulega zmianie, dlatego listy armii dziś opublikowane będą kompatybilne z następnymi wersjami zasad, dopóki nie zajmę się poprawianiem tego ważnego elementu.

Najpierw chcę się skupić na ścisłym rdzeniu rozgrywki oraz zasadach tworzenia sił czy skali starć. W następnej fazie dopracowane zostaną zasady dodatkowe oraz cennik, według którego tworzy się oddziały i przedmioty. Oczywiście będę na bieżąco reagował na komentarze i krytykę dotyczącą reguł, starając się poprawić wszelkie błędy i źle działające mechaniki.