Macbook Air – komputer dla wymagających

0
160
Rate this post

Zastanawiasz się nad zakupem Macbooka Air? Jeśli wciąż nie wiesz, czy warto zainwestować w laptop Apple, sprawdź dlaczego urządzenie podbiło serca użytkowników na całym świecie! Poznając bliżej Macbooka Air, a z pewnością nie będziesz mógł już przejść obok niego obojętnie.

W ofercie Apple można znaleźć 3 rodzaje komputerów przenośnych – Macbooki, Macbooki Pro oraz Macbooki Air. Niezmiennie każdy z modeli cieszy się ogromna popularnością, ponieważ Macbooki w pełni zasłużyły na swoje uznanie – nie tylko pięknie wyglądają, ale również są niezawodne i płynnie pracują. Jaki jest jednak Macbook Air, czyli najlżejszy komputer w ofercie Apple?

Po pierwsze: mobilny

Wersja Air komputera przenośnego Apple została stworzona przede wszystkim z myślą o wygodnym przenoszeniu właśnie. Urządzenie waży jedynie 1,35 kg co pozwala na bezproblemowe korzystanie ze sprzętu poza domem lub biurem oraz przemieszczanie się wraz z nim. Ponadto jego większa wersja liczy sobie jedynie 13 cali przekątnej ekranu, dlatego można go z powodzeniem przenosić nawet w większej damskiej torebce czy męskiej aktówce.

Po drugie: bateria

Długi czas pracy na baterii z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających użytkowników, ponieważ Macbook Air może pracować bez zasilania sieciowego nawet 12 godzin. Co więcej rozwiązaniem, które doceniają użytkownicy, jest wskazywany przez system OS X czas pracy – jeśli w trakcie przeglądania internetu, komputer wskazuje, że może pracować na baterii jeszcze 3 godziny, a Ty w tym czasie zmienisz formę korzystania ze sprzętu np. na pracę w programie graficznym, OS X na nowo obliczy możliwości baterii. Jest to znaczna przewaga nad laptopami działającymi w oparciu o Windowsa, którego wskazania czasu pracy są bardzo orientacyjne.

Dodatkowym atutem jest to, że bateria utrzymuje swoją znakomitą żywotność przez długi czas, a maksymalny limit użytkowania bez ładowania pozostaje niezmienny nawet po długotrwałym korzystaniu ze sprzętu.

Po trzecie: touchpad

Komputery przenoście Apple wyróżniają się nie tylko ładnie wyglądającą i wygodną w użytkowaniu klawiaturą. Producenci z Cupertino w swoich laptopach zastosowali także rewolucyjny system touchpada. Co to oznacza? Gładzik w Macbooku obsługuje się bowiem za pomocą szeregu gestów, które angażują odpowiednio jeden, dwa, a nawet trzy palce. Dla nowych użytkowników może to być początkowo kłopotliwe i z pewnością wymagać będzie zajrzenia do ściągi na stronie producenta.

Jednak już po kilku godzinach korzystania z touchpada w Macbook Air przekonasz się, jak wygodne jest zarządzanie oknami, desktopami oraz poruszanie się pomiędzy programami. Projektanci Apple zaprojektowali gładzik tak, aby zupełnie wyeliminować konieczność korzystania z myszy.

Po czwarte: wygląd

Doskonały wygląd cechuje nie tylko Macbooki Air, ale wszystkie produkty Apple w ogóle. Amerykańska firma przykłada szczególnie dużo uwagi do wyglądu sprzętu sygnowanego logo jabłuszka i to ze znakomitym skutkiem – Macbooki i Iphony pozna praktycznie każdy.

W wersji Air płaską obudowę wykonano z aluminium, dzięki czemu jest ona bardzo odporna na zadrapania. Komputer jest utrzymany w nowoczesnym i minimalistycznym wzornictwem, będącym wyznacznikiem stylu Apple, dlatego w gruncie rzeczy jest on również znakomitą wizytówką, zwłaszcza, jeśli chciałbyś go zabierać na spotkania biznesowe czy konferencje.

Jak widać Macbook Air może sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Co więcej urządzenie jest dobrą inwestycją – Macbooki używane niewiele tracą na wartości, dlatego jeśli nawet postanowisz rozstać się ze sprzętem, będziesz mógł sprzedać go w korzystnej cenie.