Opis gry Dreadnought

0
262
Rate this post

Dreadnought to futurystyczna gra akcji, w której zasiądziesz za sterami mocarnych okrętów latających. Obojętnie czy w trybie gry wieloosobowej czy w kampanii dla jednego gracza, będziesz brał udział w epickich bataliach kilkaset metrów nad ziemią.

 

Nazwa Dreadnought pochodzi od rewolucyjnego projektu potężnych pancerników, które zmieniły oblicze morskich walk w czasie I wojny światowej. Teraz Dreadnoughty spotkasz w nowej grze od Yager, gdzie swoim grubym pancerzem i silną artylerią będą mogły przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę w oszałamiających bitwach powietrznych przyszłości. Tłem do walk pomiędzy dwoma stronami konfliktu, jest oczywiście spór o surowce. Sam konflikt rozgrywa się na różnych planetach naszego układu słonecznego, które dzięki technologii terraformowania zmieniły kompletnie swój wygląd co dało możliwość do ich skolonizowania.

W tej darmowej grze na PC będziesz miał do dyspozycji 5 klas latających okrętów wojennych. Niszczyciel (Destroyer) to typowy przedstawiciel podniebnej armady z umiarkowanym pancerzem, uzbrojeniem i zwrotnością, ale już Krążownik Artyleryjski (Artillery Cruiser), to już coś pokroju karabinu snajperskiego wielkości porządnego wieżowca, który może ostrzeliwać okręty przeciwnika z dala od pola bitwy. Korwety (Corvette) pełnią podczas bitwy rolę okrętów naprawczych, a Krążowniki Taktyczne (Tactical Cruisers) są najmniejszymi i najbardziej zwrotnymi dostępnymi okrętami idealnie nadającymi się do szybkich ataków. Na koniec został tytułowy Dreadnought, czyli Pancernik, będący najpotężniejszym ze wszystkich statków, jednym strzałem działa potrafiący zniszczyć mniejsze okręty. Każda z klas okrętów wymaga odmiennej taktyki i zrozumienia jej roli podczas walki. Podczas gdy mniejsze jednostki są szybkie i z łatwością manewrują pomiędzy innymi okrętami rozpraszając ich uwagę, to Dreadgnoughty można porównać do gigantycznych wielorybów, które majestatycznie przelatują pole bitwy niszcząc wszystko w swoim zasięgu.

Wielkie okręty potrzebują dużej załogi, a każdy z graczy będzie miał możliwość obrania innego stanowiska w załodze okrętu. Kiedy jeden z graczy będzie kapitanem sterującym okrętem, pozostali zostaną przydzieleni do innych odpowiedzialnych oficerskich stanowisk. Wypełnianie swoich zadań oraz wymiana informacji pomiędzy każdym z oficerów będzie miała kluczową rolę aby twój okręt przetrwał bitwę i mógł przy tym zniszczyć jak najwięcej maszyn przeciwnika.