Specjalne klawiatury dla prawdziwych fanów gier komputerowych

0
188
Rate this post

Uwielbiasz grać w gry? Chciałbyś zyskać dzięki nim jeszcze więcej niż dotychczas? Poniżej przedstawiono dwie klawiatury, które ułatwią Ci nie tylko granie, ale także dostarczą jeszcze więcej emocji podczas codziennych rozgrywek w wirtualnym świecie.

Razer Nostromo Keypad
Produkt Nostromo wygląda na typowa klawiatura przeznaczona do gier. Można pokusić się o stwierdzenie, że wyglądem trochę przypomina jak gadżet z filmu science fiction. Patrząc na nią, od razu widzimy że jest niewielka. Jej wymiary to 184 mm długości x 160 mm szerokości x 59 mm wysokości. Klawiatura składa się z 16 klawiszy oraz 8kierunkowego pada, znajdującego się z boku dla kciuka. Kształtem, Razer jest bardzo dopasowany do dłoni. Dodatkowo posiada możliwość dostosowania wysokości podstawki na nadgarstek. Trzeba dodać, że podstawka jest bardzo miękka. Klawiatura posiada także rolkę do przewijania oraz diody funkcyjne i podświetlenie. Znajdziemy tu także szybkę kontrolną do najważniejszych klawiszy. Urządzenie pozwala nam zachować aż do 20 profilów gry. Klawiatura jest bardzo stabilna, co bardzo ułatwia sterowanie postacią z gry i całościowe użytkowanie pada. Ponadto bardzo szybko reaguje na dotyk, tym samym pozwalając na idealne odzwierciedlenie naszych komend wydawanych dla wirtualnej postaci bądź przedmiotu.
Klawiaturę podłącza się kablem do komputera.
Cena urządzenia wynosi ok 220 zł.

Logitech 13G Advanced
Drugi produkt dla fanów gier komputerowych to klawiatura Logitech G13 Advanced. W porównaniu z klawiaturą Razer Nostromo wygląda bardziej profesjonalnie. Klawiatura posiada 25 programowalnych klawiszy, którym (dzięki dodatkowemu oprogramowaniu) możesz przypisywać bardziej skomplikowane akcje. Poza tym dostępny jest także 4kierunkowy minijoystick przystosowany na potrzeby kciuka. Podobnie jak Razer posiada możliwość podświetlania klawiszy. Logitech może wydawać się być mniej ergonomiczny niż Razer, jednak bardzo dobrze dopasowuje się do dłoni, pozwalając na dostanie się palców do wszystkich klawiszy i wygodne ich użytkowanie. Ponadto klawiatura Logitech jest bardziej stabilna niż klawiatura Nostromo. Ciekawostką jest także to, że na wyświetlaczu LCD doskonale widać statystykę gry, a także informacje systemowe i wiadomości od innych uczestników gry. Wymiarami przewyższa klawiaturę Razera, jednak nie ma to większego znaczenia przy jej użytkowaniu.
Cena klawiatury Logitech wynosi ok 300zł.

Obie wyżej przedstawione klawiatury doskonale przystosowane są do gier komputerowych i polecane wszystkim tym, którzy uwielbiają wirtualny świat gier i zabaw.