World of Warplanes

0
84
Rate this post

Zabawa w wojnę od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, z tego też powodu gry osadzone w realiach wojennych zawsze spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem wśród graczy. Prawdopodobnie to było właśnie główną siłą, która napędziła popularność World of Tanks. Twórcy, studio Wargaming, zachęceni sukcesem swojej produkcji postanowili wydać kolejną, która tym razem przeniosła konflikt w chmury.

World of Warplanes to kolejna gra akcji dla wielu graczy z elementami symulatora, zamiast czołgów przyjdzie nam jednak zasiąść za sterami samolotów. Maszyny, które oddano nam do dyspozycji to przede wszystkim te, które wykorzystywane były podczas II wojny światowej, ale pojawią się tu również nieco nowsze modele, a nawet prototypy, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Co ciekawe, poszczególne samoloty różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale również statystykami, sposobem sterowania i innymi cechami. Twórcy nie ograniczyli jednak walk do żadnej konkretnej epoki, przez co możliwe są dość niecodzienne starcia.

Model lotu nie jest przesadnie realistyczny, studio Wargaming starało się wypracować coś na pograniczu symulacji i zręcznościówki i całość sprawia bardzo przyjemne wrażenie – nauczyć się latać jest bardzo łatwo, a mimo tego zestrzeliwanie przeciwników i wykonywanie podniebnych operacji daje sporą dawkę satysfakcji.

Gracze w World of Warplanes mogą również doszukać się pewnych elementów z gier RPG – za postępy w grze odblokowujemy nowe, potężniejsze maszyny, co skutecznie motywuje do dalszej zabawy. Udostępniono również szeroką gamę opcji społecznościowych – od komunikowania się, poprzez tworzenie prywatnych meczy, a na tworzeniu klanów kończąc.

Gra jest darmowa, ale pojawiają się w niej mikropłatności – za gotówkę możemy nabyć specjalną walutę, którą możemy spożytkować na różnego rodzaju ulepszenia. Warto dodać jeszcze, że waluta jest wspólna – te same środki możemy wykorzystać w World of Warplanes, World of Tanks i nadchodzącym World of Warships.