Travian

0
221
Rate this post

Travian to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Grają w nią miliony osób i jest ona ciągle rozwijana i aktualizowana. Obecnie organizowane są nawet międzynarodowe mistrzostwa. Travian został grą roku 2006.

Traviana można zakwalifikować jako strategiczną grę wojenną, w której głównym celem jest rozbudowa początkowo malutkiej osady, oraz walka z innymi graczami, a także skuteczna obrona przed nimi.

Podobnie jak w innych grach typu MMOSG do rozbudowy potrzebujemy różnych surowców. W Travianie są to:

-drewno

-żelazo

-glina

-zboże

aby zdobywać ich więcej należy rozbudowywać odpowiednie pola w naszej wiosce. Warto dodać, że mamy różne typy osad i możemy wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada. Dzięki dużej ilości zboża, będziemy mogli posiadać większą armię, z kolei inne surowce pomogą nam w szybszej rozbudowie.

Do wyboru będziemy mieli także nację, którą chcemy grać, są one bardzo różne od siebie zarówno pod względem jednostek, jak i nastawieniu do walki:

-Germanie, którzy są zdecydowanie ofensywni. Gra nią chyba najwięcej graczy, ponieważ pozwalają na szybką rozbudowę dosyć silnego wojska, minusem jest raczej słaba obrona.

-Galowie, to trochę odwrotność Germanów, mają bardzo dobrą obronę i są najszybszą nacją w grze.

-Rzymianie to coś pomiędzy dwoma wspomnianymi, moim zdaniem najtrudniej nimi grać, jeśli ktoś zaczyna

Istnieje jeszcze Natura, czyli wszelkie zwierzęta.

W Travianie mamy także możliwość wybudowania naprawdę sporej ilości budynków w naszej osadzie, wśród nich np. kryjówka, rynek, czy pałac, oraz budynki wojskowe takie jak koszary stajnia, akademia …

Gra w przeciwieństwie do niektórych gier przeglądarkowych różni się tym, że w pewnym momencie gra na serwerze się kończy. Konkretnie dzieje się to, gdy któryś z graczy wybuduje cud świata na poziomie 100.

Polecam Traviana każdemu kto lubi gry, w których trzeba sporo myśleć, przewidywać ruchy przeciwnika oraz walczyć z innymi graczami. Jeśli się wciągniemy, ciężko będzie pójść spać.

Plusy gry:

  • Bardzo duża popularność i ogromna ilość graczy
  • Ciekawa i wymagająca myślenia
  • Świetny „wypełniacz” czasu

Minusy gry:

  • Sporo graczy oszukuje używając botów, oraz wielu kont.

Adres gry: www.travian.pl

Adres forum: www.forum.travian.pl

Poprzedni artykułTorpia
Następny artykułUpologus
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.